Garmin i Bavaria łączą siły – łatwiejsze manewry w porcie – Portal PR - 24PR
Garmin i Bavaria łączą siły – łatwiejsze manewry w porcie

06.09.2012 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Firmy Garmin, globalny lider w dostarczaniu urządzeń bazujących na nawigacji satelitarnej, oraz Bavaria, jeden z największych na świecie producentów jachtów, połączyły siły w celu stworzenia rewolucyjnego systemu wspomagającego cumowanie i dokowanie, w który wyposażone są najnowsze jednostki z serii Bavaria Vision 46. System Dock Control gwarantuje bezstresowe manewry w porcie i łatwe cumowanie łodzi do nabrzeża.

System składa się z dwóch sterów strumieniowych, dżojstika oraz dwóch siłowników. Połączenie tych wszystkich elementów z ploterem Garmin, na którym są wyświetlane najważniejsze informacje dotyczące ustawień steru, prędkości czy obrotów, umożliwia swobodne manewrowanie i cumowanie łodzi.

Daniel Kohl, produkt menadżer ds. jachtów w firmie Bavaria, mówi: „Podczas prac projektowych nad Dock Control dokładnie przeanalizowaliśmy dane otrzymane ze 120 łodzi testowych użytkowanych przez naszych klientów. Dzięki temu przygotowaliśmy rozwiązanie, które śmiało można nazwać krokiem milowym w rozwoju systemów wspomagających żeglowanie. Dodatkowo, integracja Dock Control z ploterem Garmin, pozwala na udostępnienie użytkownikom szczegółowych informacji dotyczących m.in. poziomu naładowania baterii sterów strumieniowych, obrotów czy blokady steru, co przekłada się na wzrost bezpieczeństwa planowanych manewrów.”

Nigel Craine z europejskiego oddziału Garmin zajmującego się produktami morskimi OEM dodaje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej już ponad rocznej współpracy. Połączenie potencjału obu firm to niewątpliwie pozytywna informacja dla klientów, którzy otrzymują dostęp do światowej klasy jachtów wyposażonych w najnowsze systemy nawigacji GPS. Liczymy również na dalsze umocnienie naszego partnerstwa z firmą Bavaria.”

System Dock Control zainstalowany jest na najnowszych jachtach typu Bavaria 46. W najbliższym czasie rozwiązanie udostępnione zostanie także dla innych modeli łodzi.

Garmin International

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.