Wybrano projektantów centrum Korona w Brasov – Portal PR - 24PR
Wybrano projektantów centrum Korona w Brasov

13.10.2012 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Spółka Echo Investment realizująca w Brasov centrum handlowo-rozrywkowe Korona podpisała umowę z rumuńskim biurem architektonicznym B23T, które zajmie się opracowaniem koncepcji i projektu największego centrum handlowo-rozrywkowego w regionie Brasov.

Umowa przewiduje opracowanie przez biuro B23T koncepcji wielobranżowej oraz projektów – budowlanego i przetargowego. Zakończenie prac projektowych zaplanowano na II kwartał 2013 roku.

Biuro B23T, z siedzibą w Bukareszcie, powstało w wyniku połączeniu dwóch uznanych pracowni architektonicznych B2 International Consultants SRL i 3T Birou de Arhitectura SRL. Firma posiada wieloletnie doświadczenie i dysponuje portfolio złożonym z kilkudziesięciu prestiżowych projektów. Wśród nich znajdują się m.in. centra handlowo-rozrywkowe (Promenda Mall, Bukareszt), inwestycje biurowe, mieszkaniowe, a także budynki użyteczności publicznej.

W połowie września br. spółka Echo Investment nabyła dodatkowe działki o łącznej powierzchni ok. 9 tys. mkw. Transakcja zakupu zakończyła pierwszy, administracyjno-akwizycyjny, etap procesu deweloperskiego i stanowiła przejście do fazy przygotowań realizacji pierwszego zagranicznego projektu Echo Investment.

Kolejnym krokiem była podpisana również we wrześniu br. umowa pomiędzy Echo Investment i Carrefour, która dotyczyła wynajmu powierzchni w centrum Korona. Zgodnie z umową w obiekcie powstanie hipermarket Carrefour o powierzchni około 8 500 mkw. Podpisana umowa otworzyła proces komercjalizacji największego centrum handlowo-rozrywkowego w regionie Brasov.

Korona to nowoczesne, wielofunkcyjne centrum handlowo-rozrywkowe. W pierwszej fazie projektu przewidziane zostało około 35 000 mkw. z przeznaczeniem na sklepy i punkty usługowe, restaurację, strefę rozrywkową z 7-salowym kinem, kolejny etap to dodatkowe 10 000 mkw. powierzchni handlowej. Zmotoryzowani klienci Korony będą mieli do dyspozycji minimum 1 400 miejsc parkingowych. Projekt koncepcyjny centrum Korona został opracowany przez biuro projektowe Bose International Planning & Architecture.

 

Budowa centrum rozpocznie się w I połowie 2013 roku, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Echo Investment SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.