E-book czy książka ? – Portal PR - 24PR
E-book czy książka ?

15.11.2012 Kategoria: Ksiązki. Autor: admin

Rewolucja cyfrowa, z którą mamy do czynienia we współczesnym świecie, dotyczyła z początku muzyki, filmów oraz zdjęć. Możliwość zapisu książki w formacie cyfrowym wydawała się być tylko kwestią czasu. Obecnie e-book  to doskonała alternatywa dla tradycyjnej książki

E-booki stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju, jednak zdecydowana większość czytelników pozostała wierna tradycyjnym książkom. Krzysztof Sidorowski, ekspert Serwisu Komputerowego Strefa Napraw, zapozna nas z podstawowymi informacjami o e-bookach.

E-book czy książka ? Jest to trudne pytanie, na które nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż uzależniona jest ona od tego jak często czytamy i gdzie chcemy czytać. Musimy zastanowić się czy wolimy usiąść z tradycyjną książką na kanapie, czy np.  czytamy w autobusie lub pociągu. E-booki doskonale sprawdzają się w podróży, ponieważ zajmują mało miejsca i zamiast kilku ciężkich książek, możemy korzystać z jednego, niewielkiego czytnika. Ponadto obsługa czytnika, podczas gdy jedną ręką trzymamy się poręczy w autobusie, nie stanowi żadnego problemu ze względu na jego mobilność i oszczędność miejsca (niektóre czytniki mieszczą się w kieszeni). Przewagą tradycyjnej książki jest z pewnością brak możliwości rozładowania baterii, co niestety zdarza się w przypadku e-booków. Jednak należy zauważyć, że czytniki charakteryzują się niezwykle długotrwałą żywotnością akumulatora. Jeśli kupujemy książki w języku angielskim, to e-booki wiążą się z oszczędnością pieniędzy (tradycyjna książka w języku obcym oznacza zwykle spory wydatek). Kolejną zaletą e-booków jest możliwość powiększenia czcionki jednym kliknięciem. Ta opcja jest doskonałym rozwiązaniem dla osób starszych lub posiadających wadę wzroku. Nie stwierdzono również, żeby e-booki miały negatywny wpływ na zdrowie czytelnika. Tekst wyświetlany na elektronicznym papierze nie działa na wzrok, w przeciwieństwie do czytania z błyszczącego ekranu monitora.

Po przeanalizowaniu zalet i wad e-booków oraz porównaniu ich z tradycyjnymi książkami, dojdziemy do wniosku, że nie należy szukać odpowiedzi na pytanie: e- book czy książka, ponieważ wszystko zależy od tego, która z opcji bardziej nam się przyda i sprawdzi w danej sytuacji. Pomimo wszystkich zalet nowoczesnych technologii, nadal są i będą osoby, które wolą odtwarzać muzykę z oryginalnych płyt CD oraz czytać książkę, która pachnie farbą drukarską. Z pewnością żadna z tych zalet nie sprawi, że melomani oraz kolekcjonerzy tradycyjnych książek przestaną być wierni swoim zasadom.

Good One PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.