Ekskluzywnie dla zwierząt, czyli BOTANIQA – Portal PR - 24PR
Ekskluzywnie dla zwierząt, czyli BOTANIQA

13.11.2012 Kategoria: Zwierzęta. Autor: admin

Na rynek polski została wprowadzona nowa linia kosmetyków dla zwierząt – BOTANIQA. Są to delikatne produkty, stworzone na bazie naturalnych ekstraktów, nie zawierające parabenów, sylikonów, pochodnych ropy naftowej i innych uważanych za szkodliwe składników.

Kosmetyki oparte są na ekstraktach z owoców, takich jak: soczysty Granat, Avocado czy jagody Açaí. Zawierają także nawilżające masła Shea i Cupuaçu, proteiny owsa oraz olej z pestek winogron. Mają właściwości wzmacniające, odżywcze i nabłyszczające. Działają nie tylko na sierść lub włosy zwierząt, ale również na zdrowie ich skóry.

─ Pielęgnacja to według nas odpowiedzialność nie tylko za wygląd, ale i zdrowie naszych pupili. Zdecydowaliśmy się więc na zapewnienie dostępu do jakościowych, opartych na naturalnych składnikach, wydajnych a zarazem atrakcyjnych cenowo produktów, również w Polsce ─ mówi Agnieszka Pluta właścicielka marki BOTANIQA.

Dla różnych potrzeb

Linia kosmetyków dla zwierząt BOTANIQA składa się z pięciu kategorii, uwzględniających potrzeby różnych psów. Wśród nich można znaleźć szampony i odżywki stworzone dla pupili o szacie długiej, uniwersalne produkty nawilżające i wzmacniające oraz kolejne, przeznaczone dla wysycenia koloru oraz nadania połysku i blasku. Istnieje również seria Puppy My Sweet przeznaczona do pielęgnacji bardzo delikatnej skóry i szaty szczeniaków. Dedykowana jest również psom ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Ostatnia kategoria stworzona została dla czworonogów o niesfornej, plączącej się i mechacącej szacie. Pozwala uniknąć kołtunów i nieprzyjemnego procesu rozczesywania.

─ Opracowując formuły chcieliśmy, aby produkty były nie tylko naturalne i stworzone ze starannie dobranych składników, ale także wydajne. Udało się nam stworzyć kosmetyki, które zachowują swoje pełne właściwości w rozcieńczeniu 1:5. Łatwo je nałożyć i rozprowadzić, a następnie wypłukać – mówi Agnieszka Pluta  właścicielka marki BOTANIQA.

Aktualnie w linii BOTANIQA znajduje się 7 produktów. Planowane jest systematyczne wprowadzanie nowych i sprawdzonych rozwiązań pielęgnacyjnych. Kosmetyki dostępne są w opakowaniach
250 ml oraz 5 l. Opakowania 250ml można kupić w cenie 27-29 zł, natomiast pięciolitrowe kosztują
ok. 199 -220 zł.

www.botaniqa.eu

BOTANIQA – marka naturalnych kosmetyków wprowadzonych na rynek polski w 2012 roku. Zawiera 5 kategorii oraz łącznie 7 produktów, które powstają w certyfikowanej jednostce na terenie Polski. Celem firmy jest zapewnienie właściwej, naturalnej pielęgnacji każdemu psu, a także dostarczenie salonom groomerskim idealnego rozwiązania do pielęgnacji ich klientów.

Fast PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.