Identyfikacja pacjentów w szpitalach z Zebra Technologies – Portal PR - 24PR
Identyfikacja pacjentów w szpitalach z Zebra Technologies

13.11.2012 Kategoria: zdrowie. Autor: admin

Bezpieczeństwo pacjentów podczas pobytu w szpitalu zależy w dużym stopniu od właściwej ich identyfikacji. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia, wchodzącym w życie 1 stycznia 2013 roku, każdy szpital w Polsce powinien zaopatrzyć się w niezbędnik identyfikacyjny: nowoczesną drukarkę oraz zestaw opasek na rękę. Najnowsza wersja drukarki HC100 firmy Zebra Technologies została zaprojektowana właśnie z myślą o pacjentach w placówkach służby zdrowia. Jest łatwa w użyciu, trwała i szybka w obsłudze.

W warunkach szpitalnych personel medyczny często musi działać niemal natychmiastowo, dlatego ważne by sprzęt do identyfikacji pacjentów działał szybko i był przenośny. Niewielkie rozmiary i komunikacja bezprzewodowa drukarki Zebra HC100, zapewniają dowolność ustawiania urządzenia na stanowiskach przyjęć, czy stanowiskach pielęgniarskich oraz używania go przy łóżku pacjenta. Drukarkę zaprojektowano wyłącznie do druku z wykorzystaniem wymienialnych kaset, ponieważ instaluje się je łatwo, a w dodatku można to zrobić jedną ręką. Duże, ergonomiczne przyciski oznaczone są powszechnie wykorzystywanymi ikonami, co ułatwia obsługę urządzenia.

Łatwa w użytkowaniu drukarka HC100, o prędkości wydruku 2ips (2 cale na sekundę) i rozdzielczości 300dpi obsługuje wyłącznie bezpośredni druk termiczny. To rozwiązanie preferowane w przypadku standardowych pobytów pacjentów na okres do 14 dni, ponieważ eliminuje konieczność ładowania taśmy przez lekarza, a po wykorzystaniu nie jest konieczne jej niszczenie, aby chronić dane pacjentów.

Opaski identyfikacyjne na nadgarstki pacjentów powinny być przystosowane do druku termicznego oraz pokryte specjalną powłoką przeciwdrobnoustrojową, chroniącą materiał przez gronkowcem złocistym i innymi bakteriami należącymi do najważniejszych przyczyn infekcji w szpitalach. Wymogi te spełniają opaski Zebra Z Band, które są również odporne na działanie wody, krwi, mydła i dzięki temu zawarte na nich informacje nie ulegają zatarciu przez okres dłuższy niż przeciętny pobyt pacjenta w szpitalu.

„Bardzo ważnym elementem opieki medycznej jest higiena w szpitalu. Również urządzenia przeznaczone do identyfikacji pacjentów, powinny spełniać wysokie wymogi czystości. Obudowa drukarki HC100 zbudowana jest z umożliwiającego czyszczenie plastiku medycznego, który jest odporny na działanie środków dezynfekujących, chemikaliów i detergentów” – mówi Rafał Leszczyński, Territory Manager – Central Europe w Zebra Technologies.

Urządzenie HC100 standardowo obsługuje wszystkie typowe jedno- i dwuwymiarowe kody kreskowe. Jeżeli pamięć flash 8MB lub SDRAM 16MB standardowo instalowana w drukarce nie wystarcza do obsługi wszystkich czcionek, grafik i formularzy, możliwe jest rozszerzenie pamięci do 64MB pamięci flash. Drukarka jest trwała i wydajna, a podwójna, odporna na uderzenia pokrywa z plastiku chroni urządzenie. Po uderzeniu o podłogę pokrywa demontuje się aby zapobiec uszkodzeniom.

Zebra Technologies Corporation

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.