Nordea Bank Polska przenosi siedzibę warszawskiej centrali – Portal PR - 24PR
Nordea Bank Polska przenosi siedzibę warszawskiej centrali

28.11.2012 Kategoria: bankowość, NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Już od grudnia 2012 roku warszawska część centrali Nordea Bank Polska zagości w nowej siedzibie przy ul. Chłodnej 52 w Warszawie.

W nowej siedzibie Nordea docelowo zajmować będzie ok. 7 000 m2 w budynku. Wykonawcą budynku była firma Skanska, z którą łączą bank nie tylko skandynawskie korzenie, ale także zaangażowanie w ochronę środowiska. Zgodnie ze swoją polityką korporacyjną, Nordea poddaje certyfikacji środowiskowej LEED swoje biura i budynki. W systemie tym, biurowiec Nordea House uzyskał już precertyfikację na najwyższym, platynowym poziomie.

Kluczowe atuty kompleksu to jego doskonała lokalizacja w biznesowym centrum stolicy oraz energooszczędne rozwiązania zastosowane przy projektowaniu i budowie biurowca.

Rozwiązania zastosowane przy budowie mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne, a jednocześnie ograniczają koszty eksploatacji. Obejmują one m.in. nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS sterujący wykorzystaniem energii, energooszczędny system oświetlenia, użycie ciepła odzyskiwanego z biur do ogrzewania garażu, a także nowoczesny system klimatyzacji oraz system dostosowujący natężenie oświetlenia do ilości światła dostającego się z zewnątrz.

W nowej siedzibie zagoszczą jednostki organizacyjne Centrali Banku, które wcześniej pracowały w budynku Atrium, przy ul. Jana Pawła II w Warszawie. Siedziba prawna banku Nordea w Gdyni przy ul. Kieleckiej 2 pozostaje bez zmian.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.