„Tetheringowcy” zjadają więcej internetu – Portal PR - 24PR
„Tetheringowcy” zjadają więcej internetu

28.11.2012 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: admin

Tethering jest sposobem połączenia różnych urządzeń (m.in. telefonów, tabletów, komputerów PC) z internetem za pomocą telefonu komórkowego, który pełni rolę modemu. Urządzenia mogą łączyć się poprzez Wi-Fi, Bluetooth lub za pośrednictwem kabla USB.

  • Najczęściej z tetheringu korzystają posiadacze iPhone’ów i urządzeń z systemem Android
  • Konsumenci korzystający z tetheringu mają nawet do 20 razy większe zużycie danych, niż osoby niekorzystające z tej funkcji
  • Najczęściej poprzez tethering udostępniany jest internet dla laptopów i innych mobilnych urządzeń PC.

20x.JPG

Android i iPhone udostępniają najczęściej

Z łatwością można wykonywać tethering na większości urządzeń z systemem Android i iOS, które udostępniają taką funkcję bezpośrednio w ustawieniach. Łatwość korzystania z tetheringu, powoduje że to właśnie użytkownicy wspomnianych systemów mobilnych korzystający najczęściej z udostępniania internetu.

Raport „Mobility Report” firmy Ericsson wskazuje, że przeciętnie 3,5 proc. posiadaczy smarfonów z systemem Android korzysta z tetheringu. Część operatorów zabrania korzystania z tej funkcji, blokując ją lub wprowadzając kary za jej użycie (głównie w Wielkiej Brytanii i USA). Operatorzy próbują w ten sposób nakłonić konsumentów do zakupu kilku pakietów danych do różnych urządzeń.

Kto z kim robi tethering?

Najczęstszym występującym połączeniem podczas tetheringu jest udostępnianie internetu przez iPhone’y i telefony z systemem Android dla mobilnych urządzeń PC. Ponad 1,5 proc. użytkowników korzysta z wspomnianej kombinacji. Tethering pomiędzy urządzeniami opartymi o systemy Android i iOS jest rzadszy, ale wciąż zauważalny. Użytkownicy telefonów Blackberry i systemu Symbian również korzystają z tetheringu, choć w mniejszym wymiarze.

Najczęstsze kombinacje - Tethering

Zwiększone zużycie danych

Z jednego smartfona można udostępniać internet do wielu różnych urządzeń w tym samym czasie. To powoduje, że konsumenci korzystający z tetheringu mają nawet do 20 razy większe zużycie danych, niż osoby niekorzystające z tej funkcji. Istotny jest również fakt, że z tetheringu korzystają zwykle osoby, które użytkują internet mobilny częściej niż przeciętnie (ang. heavy data users). Raport „Mobility Report” Ericssona wskazuje, że gdy nie uwzględniamy ruchu pochodzącego z tetheringu, to osoby te wciąż zużywają znacznie więcej danych niż przeciętny użytkownik.

Tethering pokazuje, jak duże jest zainteresowanie konsumentów korzystaniem z internetu mobilnego na wielu urządzeniach  – powiedziała Katarzyna Pąk, dyrektor działu komunikacji marketingowej w firmie Ericsson.– Przewidujemy, że w 2016 roku ponad 25 proc. światowej populacji będzie posiadało conajmniej dwa urządzenia mobilne. Przed operatorami stoi więc spore wyzwanie by zarówno za pomocą sprawnej infrastruktury, jak i dostosowanej oferty, zapewnić użytkownikom możliwość korzystania z internetu na dowolnym sprzęcie.

Cały raport w języku angielskim:

http://www.ericsson.com/res/docs/2012/ericsson-mobility-report-november-2012.pdf

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.