„Zagraj o staż” – konkurs dla studentów – Portal PR - 24PR
„Zagraj o staż” – konkurs dla studentów

27.11.2012 Kategoria: Kariera, Konkursy. Autor: admin

Rusza konkurs „Zagraj o staż”, w którym BIG InfoMonitor wyłoni spośród studentów najlepszego kandydata do odbycia praktyki zawodowej w firmie. Zdobywca nagrody głównej odbędzie płatny staż w Biurze Informacji Gospodarczej trwający od 3 do 6 miesięcy. Atrakcyjne są również nagrody pocieszenia – dwa czytniki książek Kindle Touch. Konkurs jest częścią Programu Firma Wiarygodna Finansowo, którego celem jest promocja rzetelności i solidności w biznesie. 

Konkurs „Zagraj o staż”, składa się z dwóch zadań. W pierwszym uczestnicy rozwiązują krótki test z wiedzy o działalności Biur Informacji Gospodarczych. W drugim ich zadaniem jest napisanie krótkiego eseju (od 4 do 5 tys. znaków) lub stworzenie prezentacji (do 10 slajdów) na jeden z czterech tematów dotyczących wiarygodności finansowej. Prace oceni trzyosobowa komisja. Autorowi najlepszej z nich BIG InfoMonitor zaproponuje płatny trzymiesięczny staż (z możliwością przedłużenia do 6 miesięcy) w jednym
z kluczowych działów firmy: finansach, marketingu, prawnym lub IT – w zależności od preferencji kandydata. Zwycięzca otrzyma wynagrodzenie miesięczne w wysokości 1 000 zł netto. Ale przede wszystkim będzie mógł odbyć praktykę w nowoczesnej firmie, która jest liderem na rynku w swojej branży.

Za drugie i trzecie miejsce przewidziane są nagrody rzeczowe – czytniki książek Kindle Touch. Wybrane prace zostaną zamieszczone na stronach BIG InfoMonitor, a trzy zwycięskie, po konsultacji merytorycznej z ekspertami BIG InfoMonitor, zostaną opublikowane jako autorskie materiały w wydawnictwach wewnętrznych BIG (m.in. newsletter skierowany do klientów Biura).

Konkurs skierowany jest do studentów III i IV roku studiów I stopnia, III, IV bądź V roku studiów magisterskich, studentów studiów II stopnia, a także absolwentów, którzy nie ukończyli 30. roku życia.
Prace można nadsyłać do 21 grudnia 2012. Szczegóły dostępne są na stronie infomonitor.pl/zagraj-o-staz oraz na profilu firmy na Facebooku.

Konkurs jest ostatnią odsłoną nowej kampanii edukacyjnej BIG InfoMonitor mającej na celu promocję wiarygodności i rzetelności w rozliczeniach finansowych polskich przedsiębiorców. Pod hasłem „Licencja na Zaufanie” w ostatnich miesiącach przeprowadzone zostały konkursy oraz gry społecznościowe angażujące właścicieli małych i średnich firm,
a także studentów. Wszystko po to, aby podnosić świadomość tego, że rzetelność i wiarygodność finansowa to ważne atuty przedsiębiorcy w konkurencyjnym świecie biznesu.

 

– Konkurs ma na celu popularyzację Programu Firma Wiarygodna Finansowo wśród młodych ludzi – mówi Marcin Ledworowski, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor. – Mamy nadzieję, że „Zagraj o staż” na stałe zagości w kalendarzu akademickich wydarzeń i pozwoli studentom oraz absolwentom z impetem rozpocząć karierę w sektorze finansowym.

 

Program Firma Wiarygodna Finansowo (PFWF) jest realizowany dla przedsiębiorców, którzy w biznesie kierują się zasadami fair play.  Dzięki certyfikacji wiarygodności finansowej, Program buduje wzajemne zaufanie pomiędzy przedsiębiorcami. Skupia firmy, które weryfikują i uznają wiarygodność swoich kontrahentów oraz akceptują Deklarację Uczestnika Programu, składającą się z 11 punktów:

 1. Przestrzegam  prawa i zasad      odpowiedzialnego biznesu;
 2. Płacę w terminie;
 3. Nie mam zaległości płatniczych      figurujących w rejestrach dłużników;
 4. Uważnie zarządzam swoją      płynnością finansową;
 5. Dbam o pozytywną historię      kredytową mojej firmy;
 6. Nie zadłużam się ponad miarę;
 7. Staram się wypracować zysk z      moich działań;
 8. Zapewniam moim pracownikom      odpowiednie warunki pracy i płacy;
 9. Dbam o reputację i markę mojej firmy;
 10. Dążę do współpracy tylko z      firmami wiarygodnymi finansowo;
 11. Honoruję certyfikaty wydane w      ramach Programu Firma Wiarygodna Finansowo.

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (BIG InfoMonitor) prowadzi Rejestr Dłużników BIG. Zgodnie z Ustawą o BIG* przyjmuje, przechowuje i udostępnia informacje gospodarcze o przeterminowanym zadłużeniu osób i firm. Jako jedyny z działających w Polsce BIGów umożliwia także dostęp do baz Biura Informacji Kredytowej i Związku Banków Polskich. Dzięki czemu stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy sektorem bankowym i pozostałymi sektorami gospodarki. Oferuje również sektorowi bankowemu i przedsiębiorcom narzędzia do weryfikowania wiarygodności finansowej klientów i kontrahentów oraz wspiera ich w odzyskiwaniu zaległych należności. BIG InfoMonitor udostępnia łącznie 5 mln 900 tysięcy informacji i danych gospodarczych o dłużnikach. Wpisanie do Rejestru Dłużników BIG to natychmiastowe powiadomienie sektora bankowego i telekomunikacyjnego o zadłużeniu. BIG InfoMonitor jest spółką zależną sektora bankowego – poprzez Biuro Informacji Kredytowej – swojego głównego akcjonariusza. Więcej informacji o BIG InfoMonitor można znaleźć na stronie  www.BIG.pl

*Ustawa o BIG : Ustawa z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530)

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.