Devils Wrocław z impetem wkraczają w Nowy Rok – Portal PR - 24PR
Devils Wrocław z impetem wkraczają w Nowy Rok

28.12.2012 Kategoria: Fotografia, Sport. Autor: admin

Jedna z czołowych drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce, zespół Devils Wrocław, przygotował dla swoich sympatyków noworoczną niespodziankę.
Zawodnicy Devils Wrocław wzięli udział w sesji zdjęciowej, efektem której jest odważny i niesamowity kalendarz na rok 2013. Sesja zdjęciowa na potrzeby kalendarza odbyła się w halach produkcyjnych i magazynowych oraz na terenie stadniny koni, dzięki czemu cały projekt nabrał bardzo surowego i demonicznego klimatu. Ten charakter kalendarza ma odzwierciedlać ducha futbolu amerykańskiego, dyscypliny, w której niczym gladiatorzy, zawodnicy wychodzą na boisko, aby walczyć i zdobywać upragnione punkty.

Devils Kalendarz Maj 2013
Kalendarz Devils Wrocław na rok 2013.

W sesji na potrzeby kalendarza wystąpili czołowi zawodnicy Devils Wrocław, min.: Szymon Adamczyk, Michał Nowak, Tomasz Tarczyński, Karol Bocheński, byli oni bardzo zaintrygowani wizją fotografa, który postanowił stworzyć nastrój rodem z thrillerów w stylu Kill Billa. Efekty sesji okazały się zdumiewające. Sami zawodnicy byli zachwyceni oglądając się na poszczególnych zdjęciach.

Autorem zdjęć jest znany i ceniony fotograf – Bartosz Sadowski, zdobywca I nagrody Grand Press Photo 2005 w kategorii Sport, z którym podczas realizacji sesji zdjęciowej Devils Wrocław współpracował Bartosz Siedlik.

Założona w 2005 roku drużyna Devils Wrocław była pierwszą we Wrocławiu i czwartą w Polsce drużyną futbolu amerykańskiego. Na początku 2007 roku zapadła decyzja o przystąpieniu do ligi, zaś kilka miesięcy później został powołany do życia Klub Sportowy DEVILS Wrocław, który jako oficjalny, samodzielny organ funkcjonuje do dziś. Jako pierwszy klub w Polsce, brał udział w EFAF Challenge Cup, czyli rozgrywkach rangi europejskiej i jako pierwsi zatrudnili amerykańskiego trenera, a także jako pierwsi wystawili do ligi drużynę B.

Dzisiaj Devils Wrocław, to ponad 100 zawodników w trzech sekcjach sportowych. Devils to ciągły rozwój i kolejne sukcesy sportowe: Sezon 2010  – Mistrz Polski; Sezon 2011 – Wicemistrz Polski ; Sezon 2012 – 3 miejsce.

Bartosz Sadowski ur. w 1979 roku. Fotograf freelancer, od ponad 10 lat zajmuje się fotografią portretową, dokumentalną i reklamową. Wykłada fotografie na wydziale dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracuje z wieloma magazynami i gazetami, publikował także w prasie zagranicznej. Współpracuje, także z różnymi instytucjami, w tym z Politechniką Wrocławską, dla której tworzy fotografie wizerunkowe. Brał udział w wielu wystawach. Laureat prestiżowych nagród fotograficznych.
Agencja Indecade

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.