Rozstrzygnięcie konkursu filmowego „Warszawa bez barier” – Portal PR - 24PR
Rozstrzygnięcie konkursu filmowego „Warszawa bez barier”

03.12.2012 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

12 grudnia podczas Wielkiej Gali Integracji poznamy laureatów konkursu filmowego  „Warszawa bez barier 2012”. Nakręć się na Integrację. Uczniowie warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zgłosili do konkursu ponad 20 filmów, które pokazywały bariery bądź rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością.

Uroczysty finał konkursu filmowego „Warszawa bez barier”, odbędzie się 12 grudnia podczas Wielkiej Gali Integracji w Sali Kongresowej, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, organizatorzy konkursu wręczą nagrody laureatom trzech pierwszych miejsc, laureatowi nagrody specjalnej jury oraz nagrody publiczności.

„Celem konkursu jest wzbudzenie w młodych mieszkańcach stolicy refleksji nad potrzebami osób z niepełnosprawnością, również ich rówieśników. Chcieliśmy poprzez konkurs zwrócić ich uwagę   na istniejące bariery architektoniczne, komunikacyjne, mentalne, a w konsekwencji integrację młodzieży ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością” – powiedział Piotr Pawłowski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Konkurs skierowany był do młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Zadaniem młodych ludzi było przygotowanie 2-minutowych filmów na temat aktywności, także wolontariackiej, na rzecz osób z niepełnosprawnością (w tym niepełnosprawnych rówieśników), przełamywania barier mentalnych, architektonicznych, komunikacyjnych lub innych, aktywności samych osób niepełnosprawnych (także niepełnosprawnych rówieśników). Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 10 najlepszych prac, wybranych przez jury pod przewodnictwem Włodzimierza Puszyńskiego, Zastępcy Prezydenta m. st. Warszawy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.