Znamy firmy nagrodzone za najlepsze raporty społeczne – Portal PR - 24PR
Znamy firmy nagrodzone za najlepsze raporty społeczne

04.12.2012 Kategoria: CSR. Autor: admin

3 grudnia br. w Ministerstwie Gospodarki odbyła się konferencja na temat raportowania społecznego. Podczas konferencji ogłoszone zostały wyniki konkursu Raporty Społeczne 2012. Wśród nagrodzonych firm znalazły się Kompania Piwowarska, Nestlé Polska, Budimex, Danone, Orange Polska, KGHM Polska Miedź oraz PKN Orlen.

Raporty Społeczne 2012 to konkurs na najlepiej sporządzony raport dotyczący kwestii społecznych i zrównoważonego rozwoju. Celem inicjatywy jest promocja idei raportowania społecznego jako narzędzia równie ważnego w funkcjonowaniu firm jak raporty finansowe. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 28 raportów. Oceniło je niezależne jury składające się ze specjalistów z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych i CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu). W tym roku także po raz pierwszy najlepiej sporządzony raport wybrało grono 10 dziennikarzy. W poszczególnych kategoriach nagrody zdobyły następujące firmy:

•             Nagroda główna: Kompania Piwowarska S.A.

•             Nagroda Ministerstwa Gospodarki: KGHM Polska Miedź S.A.

•             Najlepszy debiut : Nestlé Polska

•             Nagroda internautów: Danone

•             Nagroda dziennikarzy: PKN Orlen

•             Wyróżnienia specjalne: Budimex, Danone, Orange Polska

Rozdanie nagród dla zwycięzców konkursu poprzedził panel dyskusyjny poświęcony najnowszym trendom w raportowaniu społecznym oraz nowym wytycznym GRI. Gościem specjalnym tej sesji był Pietro Bertazzi, Senior Manager Policy and Government Affairs z Global Reporting Initiative. W czasie konferencji na przykładzie kilku firm, mających doświadczenie w przygotowywaniu raportów, dyskutowano także o najtrudniejszych etapach procesu raportowania. Celem panelu z udziałem dziennikarzy było omówienie jak docierać do interesariuszy, jak sprawić, by korzystali z raportów jako źródła wiedzy na temat firm oraz czy jest szansa, aby raporty były czytane i jeśli tak, jak to zrobić. Ostatni panel dotyczył raportowania w organizacjach pozarządowych.

Konkurs Raporty Społeczne 2012 oraz towarzysząca mu konferencja zostały zorganizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, PwC i SGS. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Gospodarki, Federacja Konsumentów, Global Compact Poland, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Patroni medialni: Brief, Dziennik Gazeta Prawna, Ekologia i Rynek, Euractiv.pl, kampaniespoleczne.pl, ngo.pl, Proto.pl, TOK FM.

Więcej informacji, w tym zasady konkursu, skład jury oraz biblioteka raportów zgłoszonych od 2007 roku, dostępne są na www.raportyspoleczne.pl

***

Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.