„Architektura-murator” z technologią augmented reality – Portal PR - 24PR
„Architektura-murator” z technologią augmented reality

23.01.2013 Kategoria: media. Autor: admin

Najnowszy numer miesięcznika „Architektura-murator” (2/2013) prezentuje 120 laureatów VII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach, zdobywca Grand Prix Prezydenta RP, pokazany jest za pomocą najnowszej technologii augmented reality.  

ARCH-2013-02Lutowy numer „Architektury-murator” (ukaże się 24 stycznia) stanowi unikalny katalog najlepszych realizacji w Polsce w latach 2000-2012. Poświęcony jest VII edycji Konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE i znajduje się w nim m.in. fotoreportaż z gali wręczenia nagród, obszerna prezentacja nagrodzonych obiektów oraz zdjęcia i metryki wszystkich 120 finalistów Konkursu. Dołączona do magazynu płyta CD zawiera filmowe prezentacje autorskich wykładów o 12 realizacjach nominowanych do nagród głównych.

Zdobywca Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku, przyznanego przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, został przedstawiony z wykorzystaniem technologii augmented reality, czyli rozszerzonej rzeczywistości. Użytkownicy iPadów, iPhonów, smartfonów i tabletów będą mogli dokładnie przyjrzeć się nagrodzonemu obiektowi – z każdej strony i pod dowolnym kątem.

W numerze obszernie zaprezentowane są także dwie realizacje, które do ostatniej chwili walczyły o tytuł Ulubieńca Polski w internetowym plebiscycie ŻYCIA W ARCHITEKTRZE. Zdobywcą zaszczytnego tytułu został ostatecznie terminal pasażerski Portu Lotniczego Lublin w Świdniku, natomiast drugie miejsce w głosowaniu zajęła Przystań miejska w Bydgoszczy.

W dziale „Zawód Architekt”, w którym publikowane są rozmowy z projektantami mającymi dziś największy wpływ na charakter polskich miast, tym razem rozmówcą jest Grzegorz Stiasny, laureat Honorowej Nagrody SARP w 2012 roku, współprowadzący warszawską pracownię ARÉ, która zaprojektowała m.in. terminal pasażerski w Świdniku – czyli  Ulubieńca Polski.

Specjalnie dla czytelników „Architektury-murator” polską architekturę pierwszej dekady XXI wieku podsumowują: Tadeusz Barucki, Henryk Buszko, Grzegorz Buczek, Werner Huber, Krzysztof Herbst, Marlena Happach i Hubert Trammer.

Od lutego „Architektura-murator” uruchamia także nowy cykl: „Miejscy aktywiści”, w którym  prezentowane będą lokalne wydarzenia i oddolne inicjatywy, związane z popularyzacją architektury w Polsce. W pierwszym odcinku cyklu przeczytać można o wystawie „Warszawa pełna niespodzianek”, przygotowanej przez Małgorzatę Kuciewicz, Jakuba Szczęsnego i Bognę Świątkowską.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.