Juice twórcą nowej identyfikacji wizualnej Platige Image – Portal PR - 24PR
Juice twórcą nowej identyfikacji wizualnej Platige Image

16.01.2013 Kategoria: Realizacje. Autor: admin

Studio Juice, wykonało kompleksowy rebranding Platige Image znanego z takich filmów jak Katedra, Miasto Ruin, Paths of Hate, cinematiców do Wiedźmina 2 czy najnowszego Cyberpunka 2077.

Podstawowym zadaniem studia Juice było przygotowanie dla Platige Image nowego logotypu. Projekt miał nawiązywać dodotychczasowego logo. Jednocześnie Juice miał pokazać nowy, wyrazisty i zapadający w pamięć znak. Ostateczny projekt przygotowali Adam Tunikowski i Michał Misiński.

Nowy logotyp Platige Image bardzo silnie nawiązuje do tradycji amerykańskich znaków marek z lat 60. i 70. – jest prosty, masywnyi ekspresyjny jednocześnie. Projektanci inspirowali się także matematycznym symbolem π, który jest skróconą wersją nazwy Platige Image. Ostatecznie powstał logotyp z wpisaną w trójkąt stylizowaną literą „P” nawiązującą kształtem do symbolu matematycznego. Elegancka geometria logotypu została uzupełniona mocnym i militarystycznym stylem czcionki.

Juice to studio graficzne powstałe w 2006 roku z inicjatywy Adama Tunikowskiego. Firma pracuje głównie dla klientów zagranicznych. Wśród najważniejszych realizacji ostatniego roku, znajduje się projekt identyfikacji wizualnej dla Platige Image. Studio konsekwentnie nie umieszcza swoich projektów w ramach strony internetowej, ceniąc możliwość dedykowania informacji zainteresowanym studiem osobom.

Platige Image to artystyczny konglomerat, który od 15 lat tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy i filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Studio ma na swoim koncie ponad 200 nagród i wyróżnień, a krótkometrażowe animacje czterokrotnie zapewniły Platige Image główną nagrodę na festiwalu SIGGRAPH oraz nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA).  Studio otrzymało nominację do Oskara oraz nominowane było do Złotej Palmy w Cannes i Złotych Lwów na festiwalu filmowym Wenecji.

www.platige.com

Kontakt PR:

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.