Miguel Vieira Baptista laureatem nagrody „Audi Mentorpreis by A&W” – Portal PR - 24PR
Miguel Vieira Baptista laureatem nagrody „Audi Mentorpreis by A&W”

14.01.2013 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Portugalski projektant Miguel Vieira Baptista, otrzymał nagrodę „Audi Mentorpreis by A&W“. Wyróżnienie odebrał w minioną niedzielę z rąk André Georgi’ego, odpowiedzialnego za wzornictwo produktów w studiu koncepcyjnym Konzept Design Studio w Monachium. Nagroda przyznawana przez Audi wspólnie z czasopismem Architektur & Wohnen, w tym roku wręczana była już po raz piąty.

André Georgi tak uzasadnił decyzję o przyznaniu nagrody Portugalczykowi: „Miguel Vieira Baptista cechuje się odwagą w podejmowaniu eksperymentów.“ Nadzwyczajne połączenia materiałów i czysta forma, to wspólny mianownik języka stylistyki Baptisty i marki Audi. „Zaprojektowane przez niego obiekty spontanicznie wzbudzają u obserwatora sympatię i są zrozumiałe w intuicyjny sposób“ – dodał Georgi. Projektant łączy sens i estetykę, koncentrując się na detalach. To podejście, któremu Audi jest wierne już od dawna, zarówno w stosunku do stylistyki pojazdów, jak i innych produktów.

Audi nagradzając początkującego projektanta z Lizbony kierowało się rekomendacją braci Ronana i Erwana Bouroullec’ów, którzy w tym roku otrzymali prestiżowy tytuł projektant roku, „A&W Designer des Jahres 2013“. Prace zwycięzców można podziwiać od 14 do 20 stycznia w pomieszczeniach Stowarzyszenia Miłośników Sztuki w Kolonii.

Audi już od pięciu lat wspiera młodych, utalentowanych projektantów nagrodą „Audi Mentorpreis by A&W“. Ostatnimi jej laureatami byli Benjamin Hubert oraz Polak, Oskar Zięta, których nazwiska od tego czasu zdobyły znaczącą pozycję w środowisku projektantów.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.