Schudnij zdrowo – Portal PR - 24PR
Schudnij zdrowo

13.01.2013 Kategoria: uroda. Autor: admin

Początek roku to czas kiedy każdy z nas stawia przed sobą nowe cele. Jednym z najczęstszych jest uzyskanie zgrabnej sylwetki. Co zrobić, abyśmy wytrwali w naszym postanowieniu dłużej niż tylko krótką chwilę? Najlepiej skonsultować nasze założenia ze specjalistą.

Często wyznaczamy sobie cele, których realizacja jest nierealna w zakładanym przez nas okresie czasu. Decydujemy się na drakońskie diety, które nie są rekomendowane przez specjalistów jako sposób na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Bardzo ważne jest, aby nasze pomysły zmian nawyków żywieniowych realizować po konsultacji z dietetykiem.

W wybranych placówkach Grupy LUX MED uruchomiony został profilowany program dietetyczny „Schudnij zdrowo”. „Odpowiednie żywienie ma podstawowe znaczenie
w rozwoju i zachowaniu dobrego stanu zdrowia każdego człowieka. Propozycja
„Schudnij zdrowo” przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą zdrowo i racjonalnie się odżywiać. Specjaliści z zakresu dietetyki będą odpowiadać na zagadnienia związane z żywieniem dla zachowania zdrowia lub jego poprawy” – mówi Beata Piłka, dietetyk Grupy LUX MED. Pierwszym etapem programu jest diagnostyczna konsultacja poparta profilowaną analizą dietetyczną nawyków żywieniowych z ukierunkowaniem na pełnowartościowe komponowanie posiłków i sposobów zastępowania ulubionych przysmaków zdrowszymi odpowiednikami. Pacjent może wypełnić specjalną ankietę, która ułatwi wskazanie tych pokarmów, których spożywanie powinno zostać ograniczone. Drugim etapem jest rekomendacyjna konsultacja dietetyka z omówieniem opracowanego programu dla osiągnięcia wyznaczonego celu indywidualnego. W trakcie konsultacji pacjent dostaje sprofilowane wskazania dietetyczne na okres czterech tygodni.

 Merytoryczne wsparcie eksperta może pomóc nam zrealizować cele i zapewnić bezpieczeństwo podczas diety. Odpowiednie planowanie odchudzania jest kluczowe dla naszego zdrowia. Dzięki niemu możemy także uchronić się przed frustracją związaną z niepowodzeniami w realizacji naszego noworocznego celu.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.