Simon Kaluža nowym dyrektorem zarządzającym SAP na Europę Środkowo-Wschodnią – Portal PR - 24PR
Simon Kaluža nowym dyrektorem zarządzającym SAP na Europę Środkowo-Wschodnią

15.01.2013 Kategoria: Personalia. Autor: admin

 Z początkiem roku 2013 Simon Kaluža objął stanowisko dyrektora zarządzającego oddziałem regionalnym SAP na terenie Europy Środkowo-Wschodniej (SAP CEE). Będzie zarządzać działaniami firmy SAP w kilkunastu krajach regionu, w tym w Polsce, w Czechach, na Węgrzech, Słowacji, krajach bałkańskich, Rumunii i Bułgarii. Przed objęciem kierownictwa regionu SAP CEE Simon Kaluža pełnił rolę dyrektora zarządzającego SAP w Europie Południowo-Wschodniej. Poza tym był również dyrektorem zarządzającym oddziałów SAP w basenie Adriatyku i na Słowenii. W ciągu ostatnich trzech lat w istotny sposób przyczynił się do rozwoju firmy SAP na tych rynkach.

„Moim głównym celem jest szybsza popularyzacja innowacji SAP w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Szczególnie dotyczy to technologii przetwarzania danych w pamięci, zaawansowanej analityki biznesowej, platform mobilnych i rozwiązań w chmurze” — powiedział Simon Kaluža, dyrektor zarządzający SAP na Europę Środkowo-Wschodnią. „Jestem przekonany, że klienci w naszym regionie Europy z dużym zainteresowaniem podchodzą do tych innowacji i możliwości zintegrowania ich z własną infrastrukturą, aby osiągać lepsze wyniki i przewagę nad konkurencją. SAP daje klientom rozwiązania i funkcjonalności, które odpowiadają zapotrzebowaniu firm na prostsze i korzystniejsze sposoby prowadzenia działalności biznesowej. To dla mnie wielki zaszczyt, ale jednocześnie czuję dużą odpowiedzialność za działania SAP i rozwój współpracy z klientami w naszym regionie Europy ”. Simon Kaluža oczekuje też, że SAP w Europie Środkowo-Wschodniej skorzysta z wiedzy i doświadczenia specjalistów z dojrzalszych rynków niemieckojęzycznych, aby budować dalszy wzrost firmy w krajach środkowoeuropejskich. Współpraca i wymiana wiedzy z dojrzalszymi rynkami zacieśni się poprzez fakt, że region SAP CEE należy obecnie do nowo utworzonej większej jednostki SAP Europa Centralna i Wschodnia (SAP Middle and Eastern Europe – SAP MEE)

Firma SAP działa w regionie CEE w we wszystkich segmentach rynku — od sektora publicznego i dużych przedsiębiorstw, po małe i średnie firmy. Simon i członkowie jego zespołu będą skupiali się na rozszerzaniu działań firmy SAP poprzez oferowanie najnowszych technologii, rozwiązań branżowych i biznesowego know-how firmy SAP, aby pomóc klientom rozwijać ich działalność w wydajniejszy, bardziej precyzyjny, wszechstronny i dochodowy sposób.

Simon Kaluža pochodzi ze Słowenii. Ukończył studia na Uniwersytecie w Ljubljanie na wydziale elektroniki i informatyki. Zanim w 2010 roku dołączył do SAP, pracował na wysokich stanowiskach w firmach ComTrade Group i Hermes SoftLab. Następnie objął stanowisko dyrektora oddziału SAP w Słowenii, przyczyniając się do jego szybkiego wzrostu i skutecznie osiągając cele strategiczne. Następnie awansował na stanowisko szefa oddziału SAP w basenie Adriatyku. Pod jego kierownictwem region krajów adriatyckich zdobył nagrodę dla najlepszej jednostki organizacyjnej SAP w regione CEE. W roku 2012 przejął obowiązki dyrektora całego regionu Europy Południowo-Wschodniej.

Simon Kaluža zastąpił Manfreda Josepha, który objął stanowisko dyrektora ds. rynku usług finansowych SAP na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (SAP EMEA).

Przełożonym Simona Kalužy jest Michael Kleinemeier, prezes firmy SAP na region Europy Centralnej i Wschodniej (SAP MEE).

O SAP

SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki organizacjom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją ― zarówno na zapleczu, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 197 000 klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.com.

 SAP

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.