Ssangyong prezentuje nowe wcielenie modelu Rodius – Portal PR - 24PR
Ssangyong prezentuje nowe wcielenie modelu Rodius

31.01.2013 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Na poczatku tego tygodnia, SsangYong Motor Company ujawnił pierwsze oficjalne zdjecia prototypu nowego Rodiusa. Samochod  ujrzał swiatło dzienne w formie  modelu nazwanego A150 i jest gotowy do produkcji po 2 latach intensywnych prac.

  • Prototyp określony wewnątrz organizaji SangYong nazwą A150 jest już gotowy do produkcji;
  • Po 2 latach intenywnych prac rozwojowych w centrum badawczo-rozwojowym SsangYong nowy Rodius w pełni odzwierciedla zamysł twórców: jest to solidny oraz nietuzinkowy model rodzinnego vana;
  • Zastosowany w nim silnik 2.0 e XDi Active o mocy 155 kM i momencie obrotowym 360 Nm to nowoczesne i ekonomicznie ciekawe rozwiązanie.

Przód samochodu został zoptymalizowany pod względem aerodynamiki w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2. Nadwozie Rodiusa nadal charakteryzuje sie dynamicznymi liniami oraz efektownymi i elementami oszklenia. Tył samochodu został również stylicznie zmieniony. Zdjęcia mówia same za siebie: skutek zmian jest doskonały.

Rodius został zaprojektowany tak, aby zaoferować optymalny komfort jazdy, zarówno na drogach poza miastem, jak i na drogach o najwiekszym natężeniu ruchu. W przeciwieństwie do innych multi vanów, Rodius oferuje miedzy innymi 7 pojedynczych miejsc siedzących dla dorosłych pasażerów oraz wielką przestrzeń bagażową. Zgodnie z kierunkiem zmian Ssangyong, wyposażenie auta zostało wzbogacone, tym samym czyniąc z Rodiusa samochód rodzinny przeznaczony na długie trasy.

Rodius został wyposażony w silnik eXDi Active Diesel common rail 2,0 litra o mocy 155 KM, dzięki czemu nie tylko poprawił swoje osiągi, ale gwarantuje również niższe zużycie paliwa i sprawne działanie we wszystkich okolicznościach. Maksymalny moment obrotowy 360 Nm jest utrzymywany pomiedzy 1500 obr/min a 2800 obr/min, czyli w najczęściej występujących warunkach eksploatacji, natomiast wartość 190 Nm jest osiągana już przy bardzo niskich obrotach silnika i zapewnia możliwość dynamicznej jazdy.

Rodius 1

Nowy Rodius pojawi się w europejskich salonach w czerwcu. Informacje dotyczące cen i wyposażenia ukażą sie w kolejnych tygodniach.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.