White & Case wzmacnia praktykę M&A w Polsce – Portal PR - 24PR
White & Case wzmacnia praktykę M&A w Polsce

14.01.2013 Kategoria: Personalia, Wieści za spółek. Autor: admin

Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case LLP wzmacnia polski zespół fuzji i przejęć (M&A). Zespół ten powiększył się o trzech nowych partnerów lokalnych – Piotra M. Szelenbauma, Macieja Zalewskiego oraz Daniela Kaczorowskiego. Zatrudnienie nowych partnerów wzmocni globalną praktykę M&A kancelarii oraz zwiększy jej potencjał w Polsce.

“Nasi klienci w coraz większym stopniu angażują się w duże transakcje o zasięgu krajowym i międzynarodowym”, mówi Marcin Studniarek, który w biurze w Warszawie kieruje zespołem fuzji i przejęć oraz rynków kapitałowych. „Trzej nowozatrudnieni prawnicy to uznani specjaliści.  Mają szerokie doświadczenie nie tylko w dziedzinie transakcji fuzji i przejęć, ale również w dziedzinie rynków kapitałowych, funduszy private equity oraz zamówień publicznych, w tym w szczególności w sektorze energetycznym, przemyśle lotniczym i obronnym. Jesteśmy przekonani, że dzięki wyjątkowemu połączeniu specjalizacji, będziemy mogli zapewnić naszym klientom w Polsce najwyższą jakość usług w coraz bardziej złożonych projektach.”

Panowie P. Szelenbaum, M. Zalewski i D. Kaczorowski mają bogate doświadczenie związane z reprezentowaniem polskich i międzynarodowych klientów reprezentujących różne branże, w tym funduszy private equity, przy transakcjach fuzji i przejęć oraz transakcjach na rynkach kapitałowych.

Piotr M. Szelenbaum specjalizuje się w prawie spółek, w szczególności w zagadnieniach związanych z rynkami kapitałowymi oraz transakcjami typu M&A. Przed rozpoczęciem współpracy z White & Case był lokalnym partnerem w Greenberg Traurig oraz Dewey & LeBoeuf. Oprócz transakcji zrealizowanych w ramach praktyki fuzji i przejęć (M&A), Piotr M. Szelenbaum ma bogate doświadczenie w sektorze rynków kapitałowych, które zdobywał reprezentując m.in. następujących klientów: Skarb Państwa w wartej 5,4 miliarda złotych pierwszej ofercie publicznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, BRE Bank S.A. przy emisji jego praw do akcji o wartości 2 miliardów złotych oraz Telekomunikację Polską S.A. na wielu etapach ofert akcji tej spółki, w tym jej sprzedaży konsorcjum utworzonemu przez France Telecom. Reprezentował międzynarodowe holdingi energetyczne w proponowanym nabyciu od Skarbu Państwa w drodze prywatyzacji akcji spółki ENEA S.A., doradzał kilku funduszom private equity w związku z prowadzonymi przez nie inwestycjami oraz transakcjami fuzji i przejęć, doradzał polskim spółkom w obrocie przed próbami ich wrogiego przejęcia, jak również reprezentował różne instytucje finansowe w ramach projektów M&A.

Maciej Zalewski kierował ostatnio praktyką sektora lotniczego i obronnego w warszawskim biurze Greenberg Traurig, a wcześniej Dewey & LeBoeuf.  Maciej Zalewski ma również szerokie doświadczenie w dziedzinie fuzji i przejęć, finansowaniu projektów, zamówieniach oraz postępowaniach arbitrażowych. Świadczył pomoc prawną przy znaczących projektach offsetowych, programach współpracy przemysłowej oraz złożonych transakcjach w sektorze IT. Doradza m.in.: Lockheed Martin przy programie offsetowym związanym z zakupem przez Polskę samolotów wielozadaniowych F-16. Doradzał także funduszowi private equity (m.in.: w związku z inwestycją kapitałową w NFI EMPIK Media & Fashion S.A. wraz z Eastbridge) oraz wielu innym funduszom private equity. Doradzał także Telekomunikacji Polskiej S.A. (France Telecom Group) w związku ze znaczącym postępowaniem arbitrażowym, jak również przy ofertach emisji obligacji na rynkach międzynarodowych.

Daniel Kaczorowski, przed rozpoczęciem współpracy z White & Case, był partnerem lokalnym w Dewey & LeBoeuf, a ostatnio Greenberg Traurig, gdzie zdobywał doświadczenie w dziedzinie fuzji i przejęć oraz prawie spółek, prawie papierów wartościowych i zagadnieniach związanych z rynkiem kapitałowym. Ostatnio Daniel Kaczorowski reprezentował m.in.: Polenergia S.A. przy transakcji nabycia akcji Polish Energy Partners S.A., Spartan Capital Holdings przy wartej 18,1 miliarda złotych transakcji nabycia Polkomtela oraz Investors Holding przy transakcji nabycia 100% akcji w DWS Polska TFI. Regularnie doradzał przy największych transakcjach na polskich rynkach kapitałowych, takich jak pierwsza oferta publiczna Cyfrowego Polsatu S.A. oraz Kulczyk Oil Ventures. 

Wszyscy trzej nowi partnerzy lokalni w swoich dziedzinach specjalizacji są uznanymi i nagradzanymi prawnikami.  Renomowane rankingi Chambers Global oraz Chambers Europe wymieniają Piotra M. Szelenbauma wśród najlepszych prawników (Tier 3) w kategorii Corporate Law/M&A (2011-2012), a Maciej Zalewski był rekomendowany w dziedzinie Corporate/M&A (2010) w EMEA Legal 500. Chambers Europe wymienia Daniela Kaczorowskiego jako jednego z najlepszych (Tier 4) specjalistów w kategorii Capital Markets Equity (2011-2012).

O kancelarii White & Case

White & Case LLP jest wiodącą międzynarodową kancelarią prawną zatrudniającą prawników w 38 biurach działających w 26 krajach.  Będąc jedną z pierwszych amerykańskich kancelarii o prawdziwie globalnym zasięgu, doradza klientom i reprezentuje ich praktycznie w każdej dziedzinie prawa mającej wpływ na międzynarodowy biznes. Nasi klienci cenią sobie szeroki zasięg naszej sieci globalnej oraz duży potencjał amerykańskich, angielskich i lokalnych praktyk prawa w każdym z naszych regionów, a także zdają się na nasze usługi obejmujące m.in. doradztwo związane ze złożonymi transakcjami międzynarodowymi oraz reprezentowanie w postępowaniach sądowych i arbitrażowych.

Tauber Promotion

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.