Drugi numer „Zwykłego Życia” już w sprzedaży – Portal PR - 24PR
Drugi numer „Zwykłego Życia” już w sprzedaży

21.02.2013 Kategoria: media. Autor: admin

ZŻ_OkładkaW ostatni piątek 15 lutego miała miejsce premiera drugiego numeru magazynu „Zwykłe Życie”, będącego zupełną nowością na polskim rynku prasowym. W praskim Super Salonie, znanej galerii i księgarni, odbyło się spotkanie redakcji i sympatyków pisma, które powstało z zamiłowania do zwykłego życia.

„Zwykłe Życie” to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy. Magazyn powstał na bazie poczytnego bloga prowadzącego przez Agatę Napiórską i Martę Mach. – Blog stał się na tyle popularny, że postanowiłyśmy spełnić swoje marzenie i wydać pismo. Zerowy numer dostępny był wyłącznie w dystrybucji internetowej i osiągnął liczbę udostępnień na poziomie kilkudziesięciu tysięcy. To był dla nas znak, że czas na papier – wspominają twórczynie i redaktorki naczelne „Zwykłego Życia”.

Pierwszy numer „Zwykłego Życia” pojawił się w listopadzie ubiegłego roku. Szybko zdobył przychylność zarówno mediów, jak i czytelników. Kwartalnik poświęcony jest rodzimym twórcom i wytwórcom. – Chcemy wspierać głównie młodych przedsiębiorców i rzemieślników – również tych starej daty, z których wielu nie wierzy już, że dla rzemiosła jest jeszcze szansa oraz ludzi, którym udało się własne pasje przekuć w sposób na życie – tłumaczą Agata Napiórska i Marta Mach.

Za szatę graficzną pisma odpowiada grafik Olek Modzelewski

Drugi numer „Zwykłego Życia” jest obszerniejszy od poprzedniego i liczy 120 stron. Na jego łamach m.in.: autorka bloga Vintage Hunters, pomysłodawca festiwalu dla niezależnych wydawnictw Rookie, kolekcjoner plakatów autorskich, pasmanteria z ulicy Widok, najstarsza warszawska piekarnia, zdjęcia warsztatów Magdaleny Łazarczyk oraz temat okładkowy – jedyna w Polsce manufaktura kafli cementowych. W tym numerze jeszcze więcej świetnych ilustracji i dobrych zdjęć.

Numer można nabyć za pośrednictwem strony internetowej http://zwyklezycie.pl/ oraz w wybranych miejscach w całej Polsce.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.