Freeride w Stubaital i Chamonix – Portal PR - 24PR
Freeride w Stubaital i Chamonix

22.02.2013 Kategoria: Sport. Autor: admin

Chcesz spróbować jazdy w głębokim śniegu poza wyznaczonymi trasami w Stubaital lub Chamonix? Interesuje Cię, jak poruszać się w terenach zagrożonych lawinowo? A może spróbujesz wycieczki ski turowej nad norweskim fiordem? To wszystko jest w zasięgu ręki z profesjonalnymi przewodnikami Freerajdów!

Ekipa Freerajdów przedłuża sezon zimowy dla narciarzy i snowboardzistów, którzy mogą skorzystać z off pistowych wypraw do Stubaital (3-9 marca) lub Chamonix (9-16 marca). Zagorzali miłośnicy białego szaleństwa pojadą na ski turową wyprawę łodzią do Norwegii, zaś w Tatrach będzie można poznać podstawy ski turingu i jazdy poza trasami podczas weekendowych programów ABC. Dodatkowo w dniach 23-27 marca Freerajdy proponują ski-turowy trawers Tatr, czyli przepiękną turę narciarską przez serce Tatr, gdzie czekają zapierające dech widoki oraz wspaniałe zjazdy. Planowana trasa przechodzi z polskich Tatr Zachodnich do centrum Tatr Wysokich, częściowo przez teren Słowacji, prowadzi przez prawdziwie wysokogórski teren i zawiera wszystkie związane z nim atrakcje.

Freerajdy3

„Ekstremalne wyprawy narciarskie i snowboardowe coraz częściej interesują wprawionych miłośników białego szaleństwa. Jednak jeżdżenie poza wyznaczonymi trasami, w głębokim śniegu, wymaga nie tylko umiejętności narciarskich, ale przede wszystkim zdolności oceny i unikania zagrożeń typowo górskich. Dlatego warto korzystać z towarzystwa przewodników Freerajdów. Wszyscy nasi przewodnicy mają międzynarodowe uprawnienia IVBV – zapewniamy maksimum przygody przy najwyższym możliwym poziomie bezpieczeństwa” – mówi Marcin Kacperek, prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich.

Freerajdy

Freerajdy działają od 2003 roku i specjalizują się w pozatrasowych wyjazdach narciarskich i snowboardowych, ski-turowych oraz wspinaczkowych. Przewodnicy Freerajdów prowadzą wyjazdy w liczne rejony Austrii, do Chamonix, ski- turowe trawersy w różnych rejonach Alp oraz ski-tury w Norwegii z mieszkaniem na łodzi, z której wyrusza się na wycieczki w okolicach fiordu Romsdal. W zakresie heli skiing znajdują się wyjazdy do Zermatt i na daleką północ Szwecji. Założycielem firmy i organizatorem wyjazdów jest Marcin Kacperek, międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV. Misją Freerajdów jest dostarczanie maksimum radości z przebywania w górach i nastawienie na ekskluzywną, indywidualnie kształtowaną turystykę wysokogórską. Najważniejsze oczywiście jest bezpieczeństwo, ale priorytetem jest jakość przygody.

www.freerajdy.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.