Garmin quatix – wszystko, czego potrzebuje prawdziwy żeglarz – Portal PR - 24PR
Garmin quatix – wszystko, czego potrzebuje prawdziwy żeglarz

17.02.2013 Kategoria: Gadżety. Autor: admin

Garmin, globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje quatix™ – pierwszy zegarek GPS zaprojektowany z myślą o zapalonych żeglarzach i miłośnikach sportów wodnych. Quatix, wyposażony w odbiornik GPS i wygodny w obsłudze interfejs, łączy w sobie najważniejsze funkcje przydatne na pokładzie i zapewnia zaawansowane możliwości nawigacji oraz pomoce żeglarskie. Z zegarkiem quatix żeglarze mogą spokojnie cieszyć się wiatrem i wodą, mając podgląd do najważniejszych informacji bezpośrednio na nadgarstku.

Garmin quatix_3_male„Quatix wyświetla wszystkie kluczowe informacje żeglarskie, oferując jednocześnie szereg funkcji nigdy wcześniej nie zintegrowanych w jednym zegarku,” mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Dodatkowo do dyspozycji mamy prosty w obsłudze interfejs i bezprzewodową komunikację z innymi morskimi urządzeniami nawigacyjnymi Garmin. Quatix to nie tylko praktyczny, ale również stylowy asystent dla każdego żeglarza.”

Zaawansowane funkcje regatowe

Zegarek quatix łączy zaawansowane narzędzia regatowe, zapewniając pełną kontrolę i przewagę nad przeciwnikami podczas regat. Quatix wytycza wirtualną linię startową między dwoma punktami GPS, łączy te dane z funkcją odliczania czasu oraz określa dystans do linii i pożądaną prędkość, dzięki czemu jacht może przekroczyć linię startową z maksymalną prędkością dokładnie w momencie startu. Po rozpoczęciu wyścigu zegarek przełącza się na tryb „asystenta halsu” i wskazuje, czy jacht nie płynie zbyt ostro lub zbyt pełno w stosunku do optymalnego kąta halsowania, zapewniając tym samym maksymalną efektywność i pełną kontrolę żeglowania.

Wszystkie informacje dostępne bezpośrednio na nadgarstku

W odróżnieniu od innych zegarków morskich, quatix jako jedyny łączy w jednym urządzeniu wszystkie najbardziej pożądane funkcje żeglarskie. Zapewnia dostęp do takich informacji jak dane o pływach, kąt drogi nad dnem, prędkość nad dnem czy prędkość VMG (prędkość, z jaką zbliżamy się do celu). Umożliwia również ustawienie alarmu prędkości czy alarmu kotwicznego. Zegarek jest wyposażony w sensory ABC (wysokościomierz, barometr, kompas), dostarczając żeglarzom istotne i aktualne informacje. Wbudowany barometr sprawdzi się również przy przewidywaniu zmian pogody i pozwoli uniknąć zbliżającego się sztormu. 3-osiowy kompas elektroniczny wskazuje kierunek nawet, gdy użytkownik nie porusza się.

Zawsze bezpieczny

Oprócz zapewniania kluczowych informacji żeglarskich, quatix dba również o bezpieczeństwo użytkownika. Zintegrowana funkcja MOB (człowiek za burtą) automatycznie uruchamia alarm MOB na ploterze Garmina na pokładzie. Pozwala to kapitanowi od razu zorientować się w sytuacji, gdy członek załogi (z zegarkiem quatix na ręku) wypadnie na burtę. Jeśli jednostka jest wyposażona w Garmin Autopilot, nawigacja pokładowa w połączeniu z autopilotem może poprowadzić z powrotem do miejsca wypadku.

Z myślą o przetrwaniu w najcięższych warunkach

Quatix został stworzony, aby sprawdzać się nawet w najtrudniejszych warunkach. Wzmocniona obudowa wyróżnia się wytrzymałością, a ekran z mineralnego szkła jest odporny na zadrapania. Dodatkowo, zegarek jest lekki, dysponuje dużym wyświetlaczem LCD z podświetleniem LED, a paski z poliuretanu zapewniają wygodę i trwałość. Quatix jest wodoodporny do 50 metrów i może długo działać na bateriach – do 6 tygodni w trybie zegarka i 16 godzin w trybie GPS. Podstawowe funkcje zegarka to m.in. alarmy dźwiękowe i wibracyjne, budzik, stoper i zegar z możliwością wyświetlania kilku stref czasowych. 

Bezprzewodowa łączność z każdego miejsca na pokładzie

Garmin quatix umożliwia również bezprzewodową łączność i integrację z BlueChart® Mobile oraz HomePort™, dzięki czemu użytkownik może łatwo przenosić (via ANT™) informacje o waypointach, trasach i śladach. Zegarek pozwala również na zdalne bezprzewodowe sterowanie łodzią. Jeśli jednostka jest wyposażona w system Garmin Autopilot, quatix bezprzewodowo łączy się bezpośrednio z pokładowym GHC-10 i zapewnia zdalną kontrolę autopilota.

Planowana dostępność zegarka Garmin quatix w sprzedaży w Polsce to kwiecień 2013. Sugerowana cena detaliczna – 449 €.

Segment Garmin Marine zajmujący się produktami przeznaczonymi dla żeglarzy jest wiodącym dostawcą rozwiązań zarówno dla użytkowników detalicznych jak i sektora OEM. W ofercie Garmin znajdziemy m.in. zaawansowane plotery oraz wielofunkcyjne, dotykowe wyświetlacze, sonary, radary, autopiloty i inne produkty oraz usługi wyróżniające się innowacyjnością, niezawodnością i łatwością obsługi.

Garmin International

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.