Lepsza jakość wideopołączeń dzięki HUAWEI – Portal PR - 24PR
Lepsza jakość wideopołączeń dzięki HUAWEI

22.02.2013 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

HUAWEI, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), zapowiedział wprowadzenie na rynek rozwiązania opartego na nowej technologii FPI (Flow Priority Indicator – wskaźnika priorytetu przepływu), wspierającego jakość wideopołączeń. Rozwiązanie oferuje także funkcję rozliczania klientów korzystających z pakietów rozmów wideo, jednocześnie znacząco zwiększając komfort użytkowników dzięki odpowiedniemu zarządzaniu obciążeniem łączy.

Badania przeprowadzone przez mLAB, laboratorium badawcze HUAWEI zajmujące się mobilnymi sieciami szerokopasmowymi (MBB), wykazały że rosnąca popularność internetowych wideorozmów staje się główną przyczyną wzrostu obciążenia sieci. Eksperci mLAB opracowali i wprowadzili na rynek rozwiązanie oparte na technologii FPI, zapewniające utrzymanie wysokiej jakości rozmów wideo, odpowiadając tym samym na potrzeby użytkowników powszechnie dostępnych komunikatorów, których zmorą są przeciążone łącza.

Rosnąca popularność inteligentnych urządzeń mobilnych, usług OTT (Over-The-Top) i aplikacji generujących duży przepływ danych (takich jak streaming, P2P itd.), znacznie spotęgowała natężenie ruchu w sieciach danych. Mimo tej zmiany, przychody operatorów telekomunikacyjnych pozostały na tym samym poziomie. Operatorzy zwiększają przepustowość łączy, optymalizując wykorzystanie stacji bazowych i częstotliwości – zwiększając przy tym zakres i zróżnicowanie pakietu oferowanych usług, aby uzyskać maksymalne zyski z eksploatacji sieci. Sondaże przeprowadzone wśród użytkowników wskazują jednak, że są oni skłonni zapłacić więcej w zamian za dostęp do wyższej jakości transferu danych.

Technologia FPI została stworzona przez HUAWEI z myślą zarówno o potrzebach operatorów jak i ich klientów. W przypadku ograniczonej przepustowości, abonenci, którzy wykupili pakiety na rozmowy wideo kompatybilne z technologią FPI otrzymują wyższy, priorytetowy status i mogą cieszyć się lepszą jakością obrazu i dźwięku. Dzięki wykorzystaniu PCRF (Policy and Charging Rules Function), rozwiązanie dostosowuje usługi, z których korzystają użytkownicy do wykupionych przez nich pakietów, przydzielając dostęp do ograniczonych zasobów sieciowych zgodnie z listą priorytetową. Technologia FPI umożliwia też dokładne obliczenie czasu trwania usługi oraz przepustowości transferu wychodzącego i przychodzącego, pozwalając operatorom na naliczanie opłat za transfer treści oraz świadczenie usług premium.

O HUAWEI:

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.