Najlepsze polskie kampanie sportowe – zwycięzcy The Champ Awards 2012 – Portal PR - 24PR
Najlepsze polskie kampanie sportowe – zwycięzcy The Champ Awards 2012

17.02.2013 Kategoria: Kampania. Autor: admin

W siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród The CHAMP Awards – polskie kampanie sportowe. Po raz pierwszy nagrodzono firmy i instytucje, które swoją postawą wytyczyły nowe kierunki w rozwoju sportu i rekreacji w Polsce oraz wyróżniły się sukcesami osiągniętymi przez prowadzone kampanie w oparciu o sport i rekreację. To innowatorzy i kreatorzy mający unikalne osiągnięcia na niwie powiązania sportu i biznesu.

Do pierwszej edycji wpłynęło niemal 100 zgłoszeń. Pierwszym etapem konkursu było głosowanie on-line. Przez cały rok internauci oddawali swoje głosy poprzez stronę internetową. Zgłoszenia z najwyższą ilością punktów w swojej kategorii otrzymały nominację do finału, gdzie zostały ocenione przez Jury i Kapitułę, których członkami są wybitni znawcy polskiego sportu oraz biznesu. Wśród zwycięzców znaleźli się m.in. Coca-cola za kampanię związaną z EURO 2012, PL.2012 za organizację EURO 2012 oraz BNP Paribas Bank Polska za kontrybucję w polski tenis. Nagrodę specjalną za odwagę w promocji Polski na arenie międzynarodowej otrzymała firma OKNOPLAST, która jest sponsorem czołowej drużyny piłkarskiej Inter Mediolan.

Przed uroczystością wręczenia nagród The Champ odbyło się spotkanie Klubu Dyrektorów Marketingu z cyklu Marketing Sportu, którego tematem przewodnim była piłka nożna. Spotkanie w formie otwartej dyskusji poprowadził Roman Fedorczuk, Prezes ABK Sport, Tomasz Jagodziński, Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Mariusz Kiepas, Dyrektor Generalny UEFA EURO 2012 Coca-Cola Poland Services. Uczestnicy dyskutowali o potrzebie spójnej strategii dla marketingu piłki nożnej, współpracy instytucji prywatnych i państwowych, promocji klubów zarówno na szczeblu ekstraklasy jak i tym najniższym oraz wiele innych ciekawych i pouczających tematów. Poruszono również problem podejścia i zaangażowania w promocję sportu przez zawodników zarówno reprezentacji narodowej jak i poszczególnych klubów. Podkreślono jak dużą rolę w marketingu sportu pełnią kibice.

Organizator: ABK Sport, ABK Grupa, Partner: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

ABK Grupa

agencja komunikacji marketingowej

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.