Panasonic prezentuje linię profesjonalnych zrobotyzowanych kamer HD – Portal PR - 24PR
Panasonic prezentuje linię profesjonalnych zrobotyzowanych kamer HD

03.02.2013 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Panasonic na targach Integrated Systems Europe w Amsterdamie zaprezentował linię zdalnie sterowanych kamer wideo HD wraz z rozwiązaniami umożliwiających zdalne zarządzanie ich pracą. Znalazły się wśród nich kamery AW-HE120, AW-HE2, AW-HE60, kontroler AW-RP120 oraz mikser AW-HS50. Zintegrowane urządzenia wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami i gwarantują wysoką jakość obrazu, nawet w warunkach słabego oświetlenia.

AW-HE120 to kompaktowa i lekka kamera wyposażona w głowicę obrotową, która pozwala na transmisję obrazu w jakości HD oraz SD. Dzięki sterowaniu IP możliwe jest tworzenie kompleksowych i elastycznych instalacji skupiających większą ilość kamer. Z kolei zastosowanie sieci Ethernet zapewnia łatwe opodłączenie i prostą konfigurację. Urządzenie umożliwia zapamiętanie
100 punktów obserwacyjnych, a 20-krotny zoom optyczny oraz funkcja korekcji obrazu gwarantują wyraźny obraz  w żywych barwach, nawet podczas pracy w miejscach gdzie natężenie światła jest bardzo niskie. Ponadto kształt i warianty kolorystyczne obudowy sprawiają, że kamerę łatwo dostosować  do otoczenia, co jest szczególnie istotne w  profesjonalnych studiach telewizyjnych. Kamera AW-HE120 znajduje swoje zastosowanie w wielu różnych aplikacjach ze szczególnym uwzględnieniem produkcji telewizyjnej live.

Kolejnym modelem jest zintegrowana kamera AW-HE2 wyposażona w 14-megapikselową matrycę MOS typu 1/4.37 oraz szerokokątny obiektyw zapewniający 95-stopniowy kąt widzenia. To niedrogie urządzenie dysponuje 2-krotnym inteligentnym zoomem cyfrowym i funkcją elektronicznego kadrowania obrazu pan/tilt/zoom. AW-HE2 posiada złącze HDMI, oraz przesyła obraz w formatach HD i SD. Urządzenie zapewnia także wsparcie Full HD w trybie progresywnym (1080p). Wbudowany mikrofon i kompaktowe rozmiary AW-HE2 powodują, że może być z powodzeniem używana m.in.
w aplikacjach wideokonferencyjnych lub e-learningu.

Z kolei zintegrowane kamery z serii AW-HE60, wyposażone w matrycę Full-HD MOS w rozmiarze 1/3 cala zostały stworzone z myślą o pracy w zautomatyzowanych studiach telewizyjnych przy realizacji programów informacyjnych bądź reality-show. Dysponują Poszerzonym Zakresem Kontrastu Dynamicznego (DRS), hybrydową redukcją szumów (Hybrid DNR) oraz funkcją „Night Mode”, która zapewnia możliwość widzenia obrazu w podczerwieni. Rozwiązania te pozwalają na zastosowanie  kamer przy niskim natężeniu światła czy nawet realizację ujęć nocnych. Kamery z serii AW-HE60,
w zależności od modelu wyposażone są w różne wyjścia wideo, wersja AW-HE60S posiada złącze HD-SDI, natomiast model AW-HE60H oferuje złącze HDMI ze wsparciem w trybie progresywnym (1080p).

W Amsterdamie zaprezentowano również najnowszy kontroler Panasonic AW-RP120, stworzony do zdalnego sterowania kamerami i głowicami obrotowymi z funkcją sterowania IP. Nowy kontroler typu all-in-one umożliwia kierowanie pracą nawet 100 urządzeń w tym samym czasie oraz jednoczesne korzystanie z innych sterowników. Panasonic AW-RP 120 został wyposażony w joystick, pozwalający na superprecyzyjne sterowanie głowic obrotowych w pionie i poziomie, oraz wszystkimi niezbędnymi parametrami kamer m.in. przybliżenia, ostrości czy wartości przysłony. Urządzenie posiada wbudowany panel korekcji kolorów oraz  funkcję motion crackingu czyli możliwość zapamiętania i odtwarzania ruchu głowicy zadanej przez operatora.

Ponadto funkcje zapamiętania i wywoływania ustawień ułatwiają sterowanie pojedynczej osobie, zwiększając jednocześnie komfort jej pracy. Urządzenia mogą być wykorzystywane podczas imprez masowych, w salach konferencyjnych i obiektach użyteczności publicznej oraz w produkcji telewizyjnych programów informacyjnych lub reality-show.

Ostatnim z prezentowanych modeli jest kompaktowy mikser video AW-HS50, profesjonalne urządzenie wyposażone w 4 wejścia SDI, jedno wejście DVI-D, 2 wyjścia SDI i jedno wyjście DVI-D. Pomimo kompaktowych rozmiarów urządzenie oferuje pełną gamę profesjonalnych funkcji wykorzystywanych w produkcji HD, takich jak multiviewer z wyborem 8 trybów podziału obrazu czy wbudowany synchronizator.

„Na targach Integrated Systems Europe firma Panasonic zaprezentowała najnowszą ofertę urządzeń zrobotyzowanych HD. Charakteryzują się one nie tylko wysokimi parametrami technicznymi, kompaktowymi rozmiarami, ale również zapewniają wysoką jakość obrazu. Jesteśmy przekonani, że prezentowane modele spotkają się z pozytywnym odbiorem naszych klientów i partnerów biznesowych”– mówi Dariusz Grudzień, Sales & Marketing Manager w Panasonic.

Wszystkie wymienione urządzenia są dostępne w sieci autoryzowanych dystrybutorów firmy Panasonic w następujących cenach sugerowanych:

  • AW-HE120 – 32 475 zł netto;
  • AW-HE2 – 3 724 zł netto;
  • AW-HE60S – 20 005 zł netto;
  • AW-HE60H – 14 549 zł netto;
  • AW-RP120 będzie – 19 355 zł netto;
  • AW-HS50 – 15 458 zł netto.

 Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.