Polish ATV Cup – przeprawa w najlepszym wydaniu – Portal PR - 24PR
Polish ATV Cup – przeprawa w najlepszym wydaniu

28.02.2013 Kategoria: MOTO. Autor: admin

W kalendarzu polskich imprez quadowych pojawia się nowe wydarzenie. Organizatorzy rajdów Dzicz Bieszczadzka i Poland Trophy połączyli siły, by stworzyć cykl zawodów o nazwie Polish ATV Cup. Pierwsza z trzech rund odbędzie się w 10-11 maja, w Raszągu (woj. warmińsko-mazurskie).

Nie będzie łatwo, nikt nie będzie się nudził. Nowy cykl rajdów pod szyldem Polish ATV Cup dostarczy uczestnikom wszystkiego czego oczekują: wyzwań, przygód i najtrudniejszych przepraw. Emocji i dobrej zabawy na pewno nie zabraknie.

Polish ATV Cup, zgodnie z nazwą, przeznaczony jest dla zawodników startujących na quadach. Cały cykl będzie składać się z trzech rajdów, wszystkie zostaną rozegrane na północy Polski. Sezon otworzy runda w Raszągu (woj. warmińsko-mazurskie, 10-11 maja), później zawodnicy udadzą się do Bobolic (woj. zachodniopomorskie, 23-24 sierpnia), a finał będzie miał miejsce w Mogilnie (woj. kujawsko-pomorskie).

Każdy rajd będzie składać się z dwóch etapów – nocnego i dziennego – poprzedzonych prologiem. Rywalizacja będzie toczyć się w dwóch klasach. Doświadczeni rajzerzy będą rywalizować w klasie Extreme. Dla nich zostaną wytyczone oddzielne odcinki specjalne. W klasie Advance wystartują zawodnicy którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z off-roadem. Trasa którą będą pokonywać pozwoli im zdobywać doświadczenie w bezpieczny sposób. By pokonać trasę rajdu w klasie Advance, niezbędny będzie quad z napędem na cztery koła i wyciągarką.

Choć Polish ATV Cup to zupełnie nowa impreza, stoi za nią wiele lat doświadczeń. Za organizację PAC odpowiadają twórcy legendarnego w środowisku off-roadowców rajdu Dzicz Bieszczadzka – Łukasz Dawidowski i Maciej Śmigrodzki i organizator równie znanego Poland Trophy – Maciej Rachtan. Tak dobrany zespół jest gwarancją, że impreza będzie stała na najwyższym poziomie.

„W sezonie 2013 stworzyliśmy nowy cykl rajdów przeznaczonych wyłącznie dla zawodników quadowych. Wszystkie rundy Polish ATV Cup będą rozgrywane na północy kraju. Tam znaleźliśmy najciekawsze i najbardziej odpowiadające quadowcom tereny” – powiedział Maciej Rachtan, organizator Poland Trophy.

„Przez lata pracy przy Dziczy Bieszczadzkiej nauczyliśmy się czego oczekują zawodnicy startujący na quadach. Wiemy jak stworzyć ciekawy i trudny rajd i wykorzystamy to tworząc nowy cykl Polish ATV Cup ” – dodaje Łukasz Dawidowski, organizator Dziczy Bieszczadzkiej.

Pierwsza runda Polish ATV Cup zostanie rozegrana w dniach 10-11 maja, w Raszągu. Pod adresem www.polishatvcup.pl można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat zawodów. Są tam także zdjęcia i filmy z poprzednich edycji Dziczy Bieszczadzkiej i Poland Trophy. Zawodnicy mogą już wysyłać zgłoszenia do pierwszego rajdu. Wpisowe na każdą z rund wynosi 750 zł. Na portalu Facebook działa już oficjalna strona rajdu.

Sponsorami rajdu są Yamaha, IceLed i GoPro.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.