„Rak. To się leczy!”: 100 gwiazd namawia do badań – Portal PR - 24PR
„Rak. To się leczy!”: 100 gwiazd namawia do badań

16.02.2013 Kategoria: Kampania, zdrowie. Autor: admin

RTL_Rozpoczęta 4 lutego ogólnopolska kampania społeczna „Rak. To się leczy!”, zorganizowana Przez Fundację Rosa, zdobywa sympatyków wśród znanych Polaków – aktorów, wokalistów, ludzi mediów. Od dzisiaj na stronie raktosieleczy.pl organizatorzy prezentować będą kolejne nazwiska znanych Polaków, którzy namawiają nas do badań i wspierania kampanii „Rak. To się leczy!”

Cezary Pazura, który udzielił głosu w spotach promocyjnych, nie miał cienia wątpliwości, że warto się zaangażować w tę kampanię. Podczas konferencji prasowej inaugurujacej kampanię powiedział: Myślę, że nie ma rodziny w Polsce, która by w jakiś sposób nie dotknęła tego tematu. Mnie się podoba sam pomysł akcji, żeby tego raka odczarować, żeby go ośmieszyć. Język się zmienia, więc trzeba szukać niekonwencjonalnych pomysłów dotarcia do ludzi. O profilaktyce mówi się przestarzałym językiem, więc to do nas nie dociera. Chciałbym podziękować wszystkim, że zaangażowano mnie do tej akcji, bo czekałem na taki moment, żeby wreszcie ktoś mnie fajnie wykorzystał – z humorem dodał aktor.

Z kolei Kasia Kowalska w wywiadzie udzielonym 9 lutego podczas programu „Pytanie na śniadanie” zachęcała wszystkich do badań profilaktycznych.  – Luty jest miesiącem miłości, więc zacznijmy od siebie – pokochajmy siebie. Potraktujmy badania profilaktyczne jak higienę osobistą. Mam nadzieję, że ta akcja pozwoli zachęcić do badań ludzi, którzy dotychczas odwracali się od tematu raka. Podejdźmy do tego inaczej. Ja idę na badania! – zapewniała wokalistka.

Zdaniem organizatorów zachęta do badań płynąca od ulubionych wokalistów czy aktorów może zdziałać znacznie więcej dla efektów kampanii “Rak. To się leczy!” niż mobilizacja ze strony lekarzy. – Jeśli śladem każdej z tych osób na badanie pójdzie choć kilkadziesiąt osób – to wśród nas będą tysiące osób żyjących spokojniej i namawiających na badania swoich bliskich. Efekt skali jest nam wszystkim bardzo potrzebny, aby odwrócić bieg niepokojących statystyk – tłumaczy Jacek Siębor z CAE Agency, współorganizatora kampanii “Rak. To się leczy!”.

Sylwetki pierwszych gwiazd, reprezentujących różne pokolenia i profesje, można obejrzeć na stronie www.raktosieleczy.pl w zakładce “100 ambasadorów”, w której do badań zachęcają m.in. Wojtek Łozo Łozowski i Tomson z zespołu Afromental, Justyna Steczkowska, Ania Wyszkoni, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk, Andrzej Rybiński, Alan Andersz i Marika.

Kolejne gwiazdy poznamy już za kilka dni.

Fama PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.