Smartfonowy boom w Polsce trwa – Portal PR - 24PR
Smartfonowy boom w Polsce trwa

07.02.2013 Kategoria: Telefony. Autor: admin

Według danych IDC w IV kwartale 2012 roku na całym świecie sprzedano prawie 220 mln smartfonów. Polscy użytkownicy również coraz częściej sięgają po inteligentne telefony. W trzecim kwartale 2012 roku 46 proc. wszystkich telefonów komórkowych sprzedanych w Polsce stanowiły smartfony. Eksperci prognozują, że kolejne miesiące będą czasem smartfonowego boomu.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na koniec grudnia 2012 roku w naszym kraju działało ponad 54,267 mln kart SIM. Coraz większą część globalnego i lokalnego rynku stanowią smartfony, które służą nie tylko do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, ale także do odbierania e-maili, grania, korzystania z internetu i z mediów społecznościowych.

Według danych firmy IDC w ostatnim kwartale 2012 roku na rynek światowy trafiło prawie 220 mln smartfonów, czyli o 36% więcej niż IV kwartale ubiegłego roku.

Huawei Ascend P1- slim

Globalne trendy znajdują swoje lustrzane odbicie na polskim rynku. Eksperci podkreślają, że dynamiczna ekspansja smartfonów jest widoczna również w Polsce. Według danych firmy badawczej IDC już w trzecim kwartale ubiegłego roku smartfony stanowiły około 46 proc. wszystkich telefonów komórkowych sprzedanych w naszym kraju, prognozuje się, że udział tych zaawansowanych urządzeń w rynku ma się zwiększać. Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości smartfony zdominują rynek, wypierając mniej zaawansowane urządzenia

– Smartfony stanowią prawie połowę wszystkich telefonów komórkowych sprzedanych w naszym kraju w 2012 roku. Wraz ze spadkiem cen urządzeń oraz kosztu usług internetu mobilnego rośnie liczba użytkowników inteligentnych komórek w Polsce. Polacy coraz chętniej wysyłają maile, logują się do sieci społecznościowych i korzystają z internetu za pomocą urządzeń mobilnych  – mówi Dariusz Marnic z firmy Huawei.

Analitycy Deloitte prognozują, że do końca 2013 roku w użytku na całym świecie będzie blisko 2 mld smartfonów. Smartfonowy boom trwa więc w najlepsze.

O Huawei Device

HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Firma oferuje przedsiębiorstwom szerokie spektrum rozwiązań IT m.in. cloud computing, systemy ERP, data storage, czy systemy do tele- i wideokonferencji, umożliwiające bardziej efektywne prowadzenie działalności biznesowej. HUAWEI jest liczącym się na światowym rynku producentem switchy, routerów i modemów do bezprzewodowej transmisji danych, telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów. Z rozwiązań HUAWEI korzysta 45 z 50 największych operatorów telekomunikacyjnych, m.in. British Telecom, Vodafone, France Telecom/Orange, Deutsche Telekom, Telefonica O2, China Telecom, China Mobile, Telecom Italia, China Unicom oraz KPN.

HUAWEI obecne jest w 140 krajach, zatrudniając ponad 150 tysięcy pracowników, z czego aż 46% pracuje w 24 centrach badawczo-wdrożeniowych. Firma intensywnie pracuje nad rozwojem nowych technologii – 13% rocznego dochodu inwestowane jest w badania i rozwój.

W Polsce HUAWEI działa od 2004 roku, zatrudniając obecnie ponad 500 pracowników. Od 2006 roku Warszawa jest centralą firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. HUAWEI Polska współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi operatorami telekomunikacyjnymi w zakresie sieci transmisyjnych i urządzeń dostępowych (modemy, routery), a od 2011 roku dostępne są w Polsce także telefony, smartfony i tablety HUAWEI.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.