Tax Care wprowadza nowy standard rozliczania usług księgowych – przedsiębiorcy zapłacą mniej – Portal PR - 24PR
Tax Care wprowadza nowy standard rozliczania usług księgowych – przedsiębiorcy zapłacą mniej

13.02.2013 Kategoria: Finanse firmy. Autor: admin

Nawet kilkaset złotych w skali roku zaoszczędzi przedsiębiorca, który skorzysta z nowego elastycznego abonamentu księgowego. Stworzony przez Tax Care autorskisystem rozliczania usług rachunkowych polega na pobieraniu opłaty tylko za rzeczywistą liczbę zaksięgowanych dokumentów.

Standardem na rynku usług rachunkowych jest miesięczny abonament, w cenie którego księgowa zobowiązuje się do rozliczenia określonej liczby dokumentów, na przykład 10, 30, 100 czy 150. Przekroczenie tego limitu skutkuje dopłatą zadodatkowe dokumenty, która zwykle jest dość wysoka. W efekcieprzedsiębiorca balansuje pomiędzy tańszym abonamentem i ryzykiem dopłaty a droższym abonamentem i niewykorzystanym limitem. Sytuacja dodatkowo komplikuje się w przypadku przedsiębiorców wykonujących biznesy cykliczne w ich przypadku strata z tytułu dopłaty bądź niewykorzystanego limitu jestjeszcze większa.

Mając za sobą kilka lat doświadczenia w oferowaniu usług księgowych na szeroką skalę, postanowiliśmy zmienić funkcjonujący w branży model i wprowadzić zupełnie nowy standard rozliczania usług księgowych. Rozwiązanie to pozwoli przedsiębiorcom optymalizować koszty związane z usługami księgowymi – mówi Adam Głos, prezes Tax Care.

W przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, korzystających z popularnej książki przychodów i rozchodów (KPiR), za najniższy abonament należało do tej pory zapłacić 99 zł netto i był to jeden z najtańszych abonamentów na rynku. W  cenę abonamentu były jednak wliczone tylko dokumenty związane z ZUS i urzędem skarbowym (deklaracje PIT i VAT). Za każdy nowy dokument, na  przykład wystawianą przez przedsiębiorcę fakturę przychodową, należało dodatkowo zapłacić. Przedsiębiorcy mieli też możliwość zakupu droższych abonamentów, uprawniających do rozliczenia określonej liczby dokumentów.

Nowy, elastyczny abonament zakłada natomiast jedną stawkę abonamentu dla wszystkich jednoosobowych  firm rozliczających się w oparciu o KPiR. Jego cena to 99 zł netto (taka cena dotyczy KPiR oraz ryczałtu z VAT; abonament za ryczałt i kartę podatkową bez VAT wynosi odpowiednio 79 zł i 69 zł netto). Do kwoty tej  dochodzi opłata za rozliczone dokumenty. Stawki są jednak znacznie niższe niż w przypadku opłat za dokumenty powyżej limitu w starym abonamenci efekcie przedsiębiorca może zaoszczędzić co miesiąc kilkadziesiąt złotych. Przykładowo przedsiębiorca, który dostarczył 50 dokumentów, według starego  standardu płacił 289 zł lub 359 zł netto w zależności od wybranego  abonamentu, a obecnie zapłaci 279 zł. Ważna jest przy tym nie tylko oszczędność, ale też brak ryzyka związanego z niewykorzystaniem droższego lub  przepłaceniem za tańszy abonament.

Korzyści z elastycznego  abonamentu rosną w miarę zwiększania się liczby dokumentów rozliczanych  przez księgową. Nowy system jest jednak bardziej opłacalny także dla samozatrudnionych, czyli osób które wystawiają co miesiąc tylko jedną fakturę przychodową i mają niewielką liczbę pozostałych dokumentów (np. faktur za telefon czy paliwo). Do tej pory samozatrudniony, któryprzedstawiał w miesiącu do rozliczenia na przykład cztery dokumenty (plus bezpłatny ZUS i US), płacił za usługę 159 zł netto przy abonamencie do 10  dokumentów. Obecnie zapłaci 135 zł netto. W skali roku daje to prawie 300zł netto oszczędności.

Agata Szymborska-Sutton

Tax Care SA jest pierwszą w     Polsce firmą, tworzącą nową kategorię innowacyjnego modelu biznesowego, łączącą usługi księgowe świadczone przez licencjonowanych księgowych z doradztwem w zakresie produktów kredytowych i inwestycyjnych. Rozwój firmyna rynku wspierany jest przez twórców Noble Banku i Open Finance. Przewagą firmy jest tworzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań finansowych

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.