Terapia falą uderzeniową pomaga rozbijać cellulit – Portal PR - 24PR
Terapia falą uderzeniową pomaga rozbijać cellulit

25.02.2013 Kategoria: uroda. Autor: admin

Terapia falą uderzeniową (Extracorporeal Shock Wave Therapy – ESWT) to metoda, którą pod koniec lat 80-tych zaczęto z powodzeniem stosować w rehabilitacji lekkoatletów. Przy okazji i w zasadzie przez przypadek okazało się, że ESWT oprócz licznych walorów terapeutycznych, znajduje również szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Od niedawna wykorzystuje się ją również w walce z wrogiem numer jeden kobiet – znienawidzonym przez nie cellulitem.

– Cellulit czyli tzw. pomarańczowa skórka, powstaje w wyniku nadmiernego rozrostu i gromadzenia się tkanki tłuszczowej bezpośrednio pod skórą. Zmienione komórki tłuszczowe uciskają naczynia krwionośne powodując tym samym zaburzenie mikrokrążenia. W wyniku zanieczyszczenia toksynami i niedożywienia komórek, na skórze powstają charakterystyczne grudki, nierówności i pofałdowania – wyjaśnia Andrzej Kupisz, chirurg z centrum medycznego Humana Medica Omeda w Białymstoku, w którym rocznie wykonywanych jest kilkaset zabiegów falą uderzeniową.

Cellulit występuje najczęściej u kobiet. Zwykle w okolicach ud, pośladków, brzucha i ramion. Jego powstawaniu sprzyja nadwaga, zmiany hormonalne. Co ciekawe, problem nie musi jednak dotyczyć tylko osób otyłych. Jest bowiem schorzeniem, które dotyka również osoby szczupłe, młode, a nawet wysportowane.

– Terapia ESWT polega na wykorzystywaniu ciśnienia powstającego w wyniku emisji fali akustycznej, które oddziałuje na główne przyczyny powstawania cellulitu. Pobudzenie metabolizmu komórek tłuszczowych sprzyja usuwaniu toksyn poprzez układ limfatyczny zalegających w przestrzeniach międzykomórkowych, powstających w wyniku przemiany materii – tłumaczy doktor Kupisz.

Metoda terapii falą uderzeniową oddziałuje na tkankę łączną w miejscach dotkniętych cellulitem, wprowadzając ją w delikatne wibracje i sprawiając, że ta delikatnie rozciąga się i zwiększa tym samym swoją elastyczność. W ten sposób poprawia się wygląd skóry. Jej skuteczność została udowodniona w toku przeprowadzonych badań klinicznych.
Chirurg z Humana Medica Omeda przypomina, że podczas zabiegu rozbity tłuszcz zostaje wydrenowany tak, aby mógł zostać zmetabolizowany w wątrobie. Działanie fali uderzeniowej stymuluje mikrokrążenie w komórkach tłuszczowych, poprawia metabolizm, wygładza, ujędrnia i poprawia elastyczność skóry, usprawnia krążenie krwi oraz limfy. Dzięki temu skóra napina się, co powoduje zmniejszenie objętości, czyli wyszczuplenie leczonych obszarów ciała.

– Co ciekawe ESWT to jednocześnie jedyna skuteczna, nieinwazyjna i naukowo udowodniona metoda w leczeniu tzw. ostróg piętowych – dodaje lekarz.

Przeciwwskazaniem do leczenia falą uderzeniową jest ciąża i okres karmienia piersią, choroby serca i układu krążenia, cukrzyca, niewydolność nerek i wątroby, choroby nowotworowe. Najlepsze efekty są osiągane po serii 6 – 10 zabiegów wykonywanych co 3 – 4 dni. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny.                                                                

Agencja PUBLICUM

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.