Urodzinowy konkurs i kampania reklamowa Radia WAWA – Portal PR - 24PR
Urodzinowy konkurs i kampania reklamowa Radia WAWA

25.02.2013 Kategoria: Kampania. Autor: admin

Radio_WAWA_kampaniaDziś rusza specjalny konkurs antenowy na antenie Radia WAWA, organizowany z okazji 21 urodzin stacji. Wraz z nim startuje kampania reklamowa, która będzie wspierać trwającą do 25 marca akcję antenową, zakończoną urodzinową imprezą dla słuchaczy.

W konkursie „21 kultowych artystów na 21 urodziny Radia WAWA” zadaniem słuchaczy jest wyszukiwanie na antenie stacji utworów wybranych polskich wykonawców. Konkursowe przeboje będą emitowane cztery razy dziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 przez kolejne cztery tygodnie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. jubileuszowe wydawnictwa płytowe, specjalne gadżety i zaproszenia na imprezę urodzinową Radia WAWA, która odbędzie się 25 marca w Warszawie. Partnerem akcji jest Hoop Cola.

Do tego dnia przewidziana jest także urodzinowa kampania promocyjna, obejmująca swoim zasięgiem działania w prasie (dzienniki i magazyny), Internecie oraz kinie (on screen i off screen),a także autopromocję na antenie Radia WAWA. Reklamy prasowe ukażą się w następujących tytułach: Gazeta Wyborcza, Super Express, Focus, Gala, Claudia, Cosmopolitan, Playboy, Dobre Wnętrze, M jak Mieszkanie i Moje Mieszkanie. Akcję antenową wesprze również kampania odsłonowa obejmująca portale Wirtualna Polska, Onet.pl oraz serwisy internetowe wydawnictwa MURATOR. Kampania reklamowa zakłada także wykorzystanie powierzchni reklamowej sieci kin Multikino i Helios. W miastach, w których nadaje Radio WAWA, pojawią się dwudziestosekundowe spoty w blokach reklamowych emitowanych przed każdym seansem. Kreacja reklamowa pojawi się również na plazmach i infotix’ach.

Za strategię promocyjną, planowanie i zakup mediów odpowiada dział promocji Grupy Radiowej Time. Autorem kreacji reklamowej, przedstawiającej prezenterów Radia WAWA i promującej konkurs oraz urodziny stacji, jest Jacek Ponder.

Radio WAWA powstało w 1992 roku i była to jedna z pierwszych komercyjnych stacji radiowych w Polsce. Na początku stacja nadawała w formacie Classic Rock. W trakcie 21. lat swojego istnienia Radio WAWA grało także najlepszy mix przebojów, a od 2004 roku realizuje format Zawsze Polska Muzyka i dzięki temu jest jedyną stacją radiową w kraju, która gra na antenie wyłącznie polskie utwory. Radio WAWA nadaje w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu, Rzeszowie i Opolu, Ostrołęce i Szczecinie.

Więcej informacji: www.radiowawa.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.