Główny ekonomista w Credit Agricole Bank Polska – Portal PR - 24PR
Główny ekonomista w Credit Agricole Bank Polska

26.03.2013 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Jakub Borowski obejmie z początkiem kwietnia stanowisko głównego ekonomisty i dyrektora Departamentu Analiz Makroekonomicznych w Credit Agricole Bank Polska. Będzie odpowiadał za analizy i prognozy dotyczące Polski, a także krajów Europy Środkowej.

Główny ekonomista będzie jednocześnie członkiem międzynarodowego zespołu analiz Crédit Agricole S.A., jednego z największych banków we Francji i Europie. Zakres obowiązków Jakuba Borowskiego obejmie przede wszystkim przygotowywanie analiz i prognoz dotyczących gospodarek krajów Europy Środkowej:  Polski, Czech, Węgier i Rumunii oraz szeroko pojętego otoczenia rynku finansowego na potrzeby banku oraz jego klientów.

Jakub Borowski ma ponad 15-letnie doświadczenie w ekonomii i finansach. Ostatnio przez 2 lata pełnił funkcję głównego ekonomisty Kredyt Banku, a wcześniej Invest Banku. Kierowane przez niego zespoły makroekonomiczne zajęły miejsca na podium rankingów prognostycznych NBP i Rzeczpospolitej, Parkietu, i Pulsu Biznesu. On sam jest dwukrotnym zwycięzcą konkursu „Byki i Niedźwiedzie”, organizowanego przez Gazetę Giełdy Parkiet, w kategorii Analityk makroekonomiczny w latach 2009 i 2012 r.

Od kilku lat karierę zawodową łączy z karierą naukową na stanowisku adiunkta w Katedrze Ekonomii, w Szkole Głównej Handlowej. Ponadto od 2012 roku jest członkiem Rady Gospodarczej przy prezesie Rady Ministrów.

Jakub Borowski jest absolwentem kierunku Bankowość i Finanse  SGH oraz doktorem tej uczelni. W czerwcu 2011 r. nakładem Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego ukazała się jego książka pt. Integracja monetarna. Wyzwania dla Polski. 

Credit Agricole Bank Polska

 

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.