Inauguracja działalności Europejskiego Biura Obsługi Klienta Qatar Airways w Promenadach Wrocławskich – Portal PR - 24PR
Inauguracja działalności Europejskiego Biura Obsługi Klienta Qatar Airways w Promenadach Wrocławskich

13.03.2013 Kategoria: Transport. Autor: admin

13 marca 2013, w obecności Prezydenta Miasta Wrocławia, urzędników wyższego szczebla, m.in. Ambasadora Kataru i Ambasadora Polski w Katarze, oficjalnie rozpoczął działalność zlokalizowany w biurowcu Epsilon w Promenadach Wrocławskich oddział  uznanych na świecie linii lotniczych Qatar Airways.

Cieszy fakt, że na lokalizację tego biura wybrano właśnie Wrocław. Konkurowaliśmy z innymi miastami w Europie, by w ostatecznej batalii pokonać szkocki Edynburg – powiedział Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Mam także nadzieję, że Wrocław nie będzie jedynie siedzibą biura, ale pójdą za tym także decyzje o uruchomieniu połączeń do i z naszego miasta – dodał Dutkiewicz. Qatar Airways to firma o zasięgu globalnym, która zdecydowała się na otwarcie swojej siedziby we Wrocławiu. Zatrudni tu do czerwca br. około 100 pracowników na różne stanowiska. Część kadry została już zrekrutowana.;

Przewoźnik dołączył tym samym do szerokiego grona międzynarodowych koncernów, które zainwestowały w stolicy Dolnego Śląska. Wybierając miejsce na siedzibę europejskiego Centrum Obsługi Klienta postawiliśmy na Wrocław, ponieważ jest to miasto z dostępem do najlepszej kadry, swobodnie porozumiewającej się w językach obcych, rozumiejącej międzynarodowe relacje, a to główne czynniki, które wpłynęły na naszą decyzję. – argumentował Thomas Bartsch, Vice President Customer Contact Centres w Qatar Airways. Inwestor sam zadecydował, w którym biurowcu we Wrocławiu otworzy swoje biuro obsługi. Poszukiwano miejsca z możliwością ekspansji, ponieważ docelowo z tutejszego Centrum obsługiwane będą kluczowe rynki, tj. Wielka Brytania, Francja, Niemcy oraz co zrozumiałe – Polska, a w niedalekiej przyszłości także Hiszpania, Włochy, Szwajcaria czy Belgia.

QATAR_EPSILON6

Pozyskiwanie kolejnych inwestorów to szansa na rozwój dla całego miasta. Dzięki takim zabiegom wciąż powstają nowe miejsca pracy. Ogólnoświatowa tendencja zwrotu ku rozwijaniu wartości intelektualnych, a nie skupianiu się na powiększaniu kapitału produkcyjnego powoduje, że nowoczesne biurowce, które coraz częściej nazywa się „fabrykami XXI wieku”. Dają bowiem zatrudnienie wielu specjalistom z różnych dziedzin i wielkością porównywane są do średnich zakładów produkcyjnych. We Wrocławiu widać kolejne powstające biurowce, m.in. dlatego, że jako ośrodek miejski i akademicki, z dużą ilością wykształconych absolwentów, mamy wiele do zaoferowania inwestorom – podkreśla Edward Laufer, Prezes Vantage Development S.A., inwestora biurowca Promenady Epsilon. Infrastruktura podąża za inwestycjami, powstają pierwsze kwartały zabudowy w całości poświęcone biznesowi, na obszarze nowobudowanej inwestycji Promenady Wrocławskie przeznaczyliśmy na ten cel 90 000m2 powierzchni – dodaje Edward Laufer.

Vantage Development

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.