Inwazyjne zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne – jak dać skórze ukojenie i pomóc jej w regeneracji? – Portal PR - 24PR
Inwazyjne zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne – jak dać skórze ukojenie i pomóc jej w regeneracji?

13.03.2013 Kategoria: uroda. Autor: Koncept PR

Podczas zabiegów dermatologii estetycznej często dochodzi do podrażnienia skóry czy otarć naskórka. Niektóre zabiegi, jak peelingi czy laser typu mosaica celowo doprowadzają do mikrouszkodzeń, co ma przyspieszyć regenerację i odtworzenie nowej, ładniejszej warstwy skóry. zinalfat_packshotGłębokie peelingi i mikrodermabrazja  polegają na ścieraniu kolejnych warstw naskórka, aby usunąć martwe komórki.  Dzięki peelingowi można przyspieszyć złuszczanie naskórka, ale jednocześnie podrażniamy delikatną i wrażliwą skórę. Ratunkiem dla skóry podrażnionej są kremy z alantoniną oraz związkami miedzi i cynku takie jak dostępny w aptekach Zinalfat,  krem o właściwościach kojąco-regenerujących, zawierający w swoim składzie unikalne połączenie takich składników, jak: sukralfat, alantoina oraz związki miedzi i cynku.

Sukralfat to sól glinowa siarczanu sacharozy znana z głownie z właściwości gojących wykorzystywanych m.in. w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, gdyż jest substancją bardzo dobrze tolerowaną przez organizm i może być podawana doustnie. Alantoina to ogólnie znana i sprawdzona substancja, przyspiesza gojenie skaleczeń, otarć naskórka i odparzeń oraz zmiękcza naskórek,  dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna. Związki miedzi i cynku przyspieszają regenerację naskórka, a ponieważ posiadają właściwości antybakteryjne, zabezpieczają skórę przed nadkażeniami. Zinalfat skutecznie łagodzi objawy podrażnień (np. zaczerwienienie, uczucie swędzenia i napięcia skóry, pieczenie, nadmierne złuszczanie), przyspiesza i ułatwia regenerację naskórka oraz zmniejsza podatność skóry na uszkodzenia, szybko przynosi ulgę podrażnionej skórze, jest łatwy i przyjemny w stosowaniu. Nie zawiera parabenów.

Krem ten polecany jest w każdym przypadku, gdy doszło do podrażnienia skóry. Ze względu na brak substancji zapachowych, barwników i konserwantów, preparat może być stosowany przez osoby o skórze bardzo wrażliwej, skłonnej do reakcji alergicznych. Najczęstsze zastosowanie stanowi pielęgnacja i ochrona skóry w przypadku podrażnień po zabiegach chirurgicznych, laserowych, z zakresu dermatologii estetycznej, po depilacji, mikrodermabrazji, mezoterapii igłowej.

To idealny produkt zalecany przy mezoterapii lub przy zastosowaniu wypełnień kwasem hialuronowym. Wypełniając np. usta czy bruzdy mimiczne należy rozmasować dokładnie tkanki kilka razy dziennie. Dzięki delikatnej konsystencji krem Zinalfat łatwo się rozsmarowuje, doskonale ułatwia masaż,  a aplikacja niewielkiej ilości preparatu przynosi oczekiwany efekt. Właściwości antybakteryjne kremu są w tym przypadku niezwykle istotne, gdyż igły wprowadzające preparat pod skórę mogą otwierać wrota bakteriom i powodować ropienie.

Zinalfat to jednocześnie doskonały krem regenerujący skórę w przypadku otarć naskórka czy pękania nabłonka warg (tzw. zajady), dlatego warto go mieć pod ręką.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.