Paczkomaty InPost opanowują Słowację – Portal PR - 24PR
Paczkomaty InPost opanowują Słowację

05.03.2013 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Grupa Integer.pl wdraża nowy model biznesowy – słowacka sieć easyPack w opcji na wyłączność dzięki kontraktowi z lokalną firmą kurierską IN TIME, należącą do Austrian Post

Grupa Integer.pl – wraz z wejściem Paczkomatów na słowacki rynek – zainicjowała nowy model współpracy biznesowej w zakresie rozwoju sieci easyPack na zagranicznych rynkach. Automaty do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek – wdrażane na całym świecie w ramach 4-letniego planu inwestycyjnego realizowanego wspólnie z PineBridge Investments – zostaną po raz pierwszy udostępnione na terenie całej Słowacji w ekskluzywnej opcji ‘na wyłączność’ na rzecz IN TIME, spółki należącej do austriackiej poczty.

Dotychczas polski operator bazował na sprzedaży samej technologii bądź praktykował otwarty model współpracy z lokalnymi pocztami narodowymi i firmami kurierskimi oraz bezpośrednio z branżą e-commerce. Nowa formuła rozwoju sieci easyPack zapewni Grupie Integer.pl nie tylko stałe przychody z dzierżawy skrytek, ale również – dzięki minimalnym, gwarantowanym progom zapełnienia urządzeń – w pełni zabezpiecza koszty utrzymania sieci już od momentu wdrożenia usługi na nowych rynkach.

Grupa Integer.pl uruchomiła na przełomie 2012 i 2013 roku, czyli w pierwszej fazie inwestycji na Słowacji, aż 50 Paczkomatów InPost. Wszystkie automaty funkcjonować będą na słowackim rynku w oparciu o umowę ‘na wyłączność’ wynajmu skrytek, zawartą między Grupą Integer.pl a IN TIME, wiceliderem słowackiego rynku kurierskiego w sektorze B2C. Słowacka firma należąca do Austrian Post specjalizuje się również w logistycznej obsłudze sektora e-commerce, dlatego opcja dostawy do Paczkomatów towarów kupionych w sieci będzie w najbliższym czasie dostępna dla klientów kilkuset słowackich sklepów internetowych.

„Rozwój sieci Paczkomatów na Słowacji pokazuje, że projekt easyPack wchodzi w kolejną – coraz bardziej zaawansowaną – fazę realizacji. To nasza pierwsza umowa w modelu ’pay per parcel’ i do tego nawiązana z tak ważnym na międzynarodowych rynkach partnerem, czyli pocztą austriacką, do której należy spółka IN TIME. Formuła współpracy na wyłączność z jednym partnerem na całym lokalnym rynku otwiera przed Grupą Integer.pl nowe możliwości biznesowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu sieć easyPack ma zapewnione – zamiast jednorazowej marży ze sprzedaży – stałe przychody z dzierżawy. Ponadto, opcja współpracy na wyłączność sprawia, że nie ponosimy ryzyka finansowego związanego z kosztami utrzymania sieci w początkowej fazie wdrażania urządzeń na nowy rynek” – zapowiada Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Słowacja to jeden z 14 krajów – po Brazylii, Chile, Australii, Estonii, Litwie, Łotwie, Rosji, Hiszpanii, Cyprze, Irlandii, Arabii Saudyjskiej, Czechach czy Ukrainie – w którym Grupa Integer.pl udostępnia rewolucyjne urządzenia easyPack.

Równolegle Grupa Integer.pl rozpoczęła wdrażanie Paczkomatów na Ukrainie. Już w marcu 2013 roku InPost komercyjnie udostępni w Kijowie 20 automatów brandowanych marką easyPack. Ponadto, Paczkomaty staną do końca 2013 roku na Krymie oraz w niektórych z 24 miast wojewódzkich na terenie całej Ukrainy. Docelowo w tym regionie – w ramach 4-letniej, zagranicznej ofensywy – może być wdrożonych nawet 250 Paczkomatów InPost.

easyPack to druga co do wielkości na świecie sieć logistyczna umożliwiająca całodobowe nadawanie i odbieranie przesyłek. Aktualnie na całym świecie funkcjonuje już około 1.400 Paczkomatów InPost, a do 2016 roku we wszystkich krajach europejskich działać będzie 16.000 maszyn brandowanych marką easyPack. Tylko w 2013 roku – dzięki umowie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity – Grupa Integer.pl uruchomi 3.400 nowych urządzeń na całym świecie, a na rozwój tej usługi przeznaczy w 2013 roku około 65 mln EUR. Czteroletni projekt zagranicznej ekspansji wyceniany jest na 300 mln EUR. Dzięki strategicznym inwestycjom – realizowanym na międzynarodowych rynkach – przychody Grupy Integer.pl osiągną w ciągu kilku najbliższych lat poziom 20-40 mln euro rocznie.

www.integer.pl,

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.