Polska rewolucja w płatnościach mobilnych – Portal PR - 24PR
Polska rewolucja w płatnościach mobilnych

25.03.2013 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: admin

Dziś oficjalnie został uruchomiony w Polsce Codipay – nowoczesny system płatności mobilnych, który pozwala kupować i płacić łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej!
Codipay dla użytkowników smartfonów z systemami iOS i Android (wkrótce też Windows Mobile oraz Blackberry) oferuje usługę dotychczas nieobecną na polskim rynku płatności mobilnych. W przeciwieństwie do dotychczas istniejących aplikacji, nie ogranicza się do obsługiwania klientów jednej firmy czy jednego banku. Z Codipay może korzystać każdy sprzedawca, zarówno online jak i offline, a system jest dostosowany do obsługi płatności przy użyciu dowolnej karty płatniczej lub kredytowej.

Innowacyjność rozwiązania polega również na tym, iż nie działa ono na zasadzie wirtualnej portmonetki, a dzięki zastosowaniu rozwiązania MasterCard Mobile środki są pobierane bezpośrednio z powiązanej z rachunkiem bankowym karty lub karty kredytowej Klienta w momencie dokonywania płatności lub zakupu. Wystarczy zeskanować kod QR na rachunku telefonicznym, w gazecie, na plakacie, naklejce lub na ekranie komputera, by następnie akceptując warunki transakcji kodem PIN w łatwy i szybki sposób zapłacić należność, zakupić ulubiony produkt czy bilet do kina. Płacenie za pomocą telefonu nigdy wcześniej nie było tak proste i co najważniejsze – bezpieczne. Wkrótce system będzie obsługiwał płatności z użyciem technologii NFC (np. w restauracjach, sklepach spożywczych czy też transporcie miejskim).

Codipay powstał jako joint venture firm CodiLime Sp. z o.o. i Cardprotec S.A.

Spółka CodiLime – dostawca zaawansowanych rozwiązań informatycznych, zrealizowała projekt od strony technologicznej. Cardprotec korzystając z wieloletnich doświadczeń prezesa firmy Piotra Owczarka (m.in. twórcy systemu Dotpay) odpowiada za działania z zakresu business development oraz bezpieczeństwa.

Piotr Owczarek, prezes Zarządu Codipay Sp. z o.o. oraz Cardprotec S.A. powiedział dziś: „Wiele lat doświadczeń związanych z wdrażaniem systemów oferujących płatności internetowe oraz bezpieczeństwa transakcji i ochrony kart płatniczych pozwala mi stwierdzić, że Codipay stanowi przełom na rynku płatności mobilnych w Polsce. Cieszę się, że Cardprotec S.A. bierze udział w tak wyjątkowym przedsięwzięciu.”

Tomasz Kułakowski, prezes Zarządu CodiLime Sp. z o.o. dodał: „Dzięki zastosowanej technologii dostarczonej przez najlepszych na świecie programistów pracujących w CodiLime, Codipay daje nieograniczone możliwości – zarówno sprzedawcom jak i ich klientom. System jest stale rozwijany i wzbogacany o nowe rozwiązania – wkrótce np. o technologię NFC. Jestem przekonany, że Codipay szybko zdobędzie uznanie sprzedawców, banków i Klientów.”

Codipay to nowoczesny i ultrabezpieczny system płatności mobilnych z użyciem technologii Mastercard Mobile, kodów QR i NFC.  Aplikacja Codipay umożliwia dokonywanie zarówno zakupów jak i uiszczanie płatności, a jej prostota obsługi oraz intuicyjna konfiguracja sprawia, że teraz każda transakcja dokonywana przy użyciu smartfona trwa kilka sekund.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.