Witaj w świecie nawyków: akcja PWN i Go Culture – Portal PR - 24PR
Witaj w świecie nawyków: akcja PWN i Go Culture

27.03.2013 Kategoria: Kampania. Autor: admin

Badanie przeprowadzone podczas wywiadów z politykami, gwiazdami sportu, artystami i ekspertami zbliża nas do odpowiedzi na pytanie o nawyki Polaków. Kilkanaście przeprowadzonych wywiadów można będzie oglądać od 2 kwietnia na blogu silanawyku.blog.onet.pl. Inspiracją do podjęcia akcji jest równoległa premiera bestselerowej, sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy książki Amerykanina Charlesa Duhigga „Siła nawyku”.

Amerykański dziennikarz New York Times napisał książkę, którą do dziś kupiło ponad milion czytelników na całym świecie. Pisarz brawurowo analizuje świat nawyków, dając setkę przykładów na to, jak codzienne nawyki pomagają odnosić sukcesy lub popadać w kłopoty, jak czerpać z nich siłę i kto korzysta z tej wiedzy. Książka, która trafia właśnie na polski rynek, od pierwszych dni wywołuje niemałe zamieszanie.

Go Culture przygotowała scenariusz oraz zrealizowała wywiady z gwiazdami osiągającymi sukcesy w swoich dziedzinach, sprawdzając, jakie znaczenie mają w ich życiu nawyki. Zgodnie z teorią Amerykanina, to one decydują o naszych największych sukcesach   i porażkach, co ciekawe – pomagają także odnosić sukcesy firmom i upadać popularnym markom. O swoich codziennych nawykach, rytuałach i przyzwyczajeniach, a także o tym, jakie nawyki charakteryzują Polaków opowiedzieli min: Katarzyna Kwiatkowska, Janusz Olejniczak, Marek Siwiec, Tomasz Nałęcz, Otylia Jędrzejczak, Jerzy Engel, Mateusz Kusznierewicz, Robert Korzeniowski, a także prof. Ewa Woydyłło i prof. Dominika Maison i prof. Lew Starowicz. Z wywiadów dowiadujemy się, jakie nawyki  ukształtowały ich osobowość , pomogły odnieść sukces. A przy okazji na jaw wyszły niegroźne natręctwa    i małe słabości, którym od czasu do czasu ulegamy wszyscy. „Choćbym nie wiem czego zapomniał nigdy nie wracam do domu, a jeżeli już się wrócę, to siadam na krześle, podnoszę nogi do góry i liczę do dziesięciu” – mówi projektant Dawid Woliński. „Nawykiem Polaków jest mówienie o innych. Najczęściej źle” – przyznaje Janusz Olejniczak

Wywiady ze znanymi Polakami, nieznane dotychczas przykłady nawyków  największych historycznych postaci oraz rady Charlesa Duhigga, który twierdzi, że większości naszych codziennych wyborów dokonujemy pod wpływem nawyków, a nie przemyślanych decyzji, śledzić będzie można przez cztery tygodnie, od 2 kwietnia na blogu: silanawyku.blog.onet.pl.

Więcej informacji www.goculture.pl

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.