BlaBlaCar wjeżdża do Niemiec – Portal PR - 24PR
BlaBlaCar wjeżdża do Niemiec

12.04.2013 Kategoria: Strony www, Transport. Autor: admin

BlaBlaCar , europejski serwis wspólnych przejazdów  zawitał do Niemiec. Po listopadowym debiucie polskiej odsłony, na początku kwietnia nastąpiło otwarcie oddziału w Hamburgu. Oznacza to, że platforma obecna jest już w 10 krajach.

Europejskie więzi

Dzięki wejściu na rynek niemiecki o BlaBlaCar można mówić jako o przedsięwzięciu na skalę prawdziwie europejską. Do tej pory między Polską a resztą europejskiej sieci BlaBlaCar istniała luka, która teraz została zapełniona. Uruchomienie niemieckiej odsłony serwisu było naturalną koleją rzeczy, gdyż podróże do i z Niemiec są niezwykle popularne.

Tradycja wspólnych przejazdów w Niemczech sięga jeszcze lat 80. XX w. Na ich korzyść działają walory ekonomiczne  i ekologiczne, do których Niemcy przykładają dużą wagę. Liczy się także aspekt społecznościowy – to doskonała okazja, by podczas podróży poznać nowe osoby i urozmaicić sobie czas pogawędkami. Wspólne przejazdy są planowane z wyprzedzeniem. Znane są godziny odjazdu i przyjazdu w ustalone miejsce. BlaBlaCar odpowiada więc na potrzeby tych, którzy cenią intuicyjność obsługi, jakość oferty, wiarygodność i poczucie bezpieczeństwa.

Niemiecki potencjał

Twórcy serwisu liczą, że rozwój BlaBlaCar na nowym rynku będzie przebiegał co najmniej tak samo dynamicznie jak w Polsce. Polska dołączyła do BlaBlaCar tuż przed Niemcami, w listopadzie 2012 r. Tempo, w jakim przybywa użytkowników w naszym kraju jest imponujące. Jest już ich ponad 50 000.

Dane GUS wskazują, że ponad 40 proc. całego międzynarodowego przepływu pasażerów w Polsce odbywa się przez naszą zachodnią granicę[1]. Oznacza to, że na każde 5 osób przekraczających polską granicę drogą naziemną, 2 osoby podróżują z lub do Niemiec.

Niemcy są najczęściej odwiedzanym krajem przez Polaków. W badaniu przeprowadzonym przez CBOS[2] 36 proc. ankietowanych (ponad jedna trzecia) zadeklarowała, że w ciągu ostatnich 20 lat odwiedziła ten kraj. W 2011 r. odbyliśmy 1,1 mln wyjazdów za naszą zachodnią granicę[3]. Większość wyjeżdżających udała się tam w celach turystycznych (68 proc.), zaś dla ponad jednej piątej (22 proc.) powodem wyjazdu była praca zarobkowa. Mniej więcej jedna szósta za granicą wypoczywała, ewentualnie leczyła się (17 proc.), bądź odwiedzała krewnych lub przyjaciół (16 proc.). Co jedenasty badany (9 proc.) wyjeżdżał w celach handlowych lub na zakupy, a co dwudziesty załatwiał sprawy służbowe (5 proc.)[4].

Do naszej zachodniej granicy prowadzą wreszcie autostrady, nie potrzebujemy paszportu, zatem wspólne podróże samochodem w ramach BlaBlaCar stają się naturalną alternatywą dla innych środków transportu.

Razem raźniej

Wspólne przejazdy zmieniają rynek usług komunikacyjnych. Są rozważane na równi z transportem publicznym i coraz częściej wybierane. Oferują coś więcej niż dotarcie do celu – za każdym razem jest to fascynująca przygoda, nierzadko trwałe znajomości i odwiedzanie tych miejsc, których być może nigdy by się nie poznało, podróżując w inny sposób.

Strona: www.blablacar.pl


[1] GUS, Raport „Transport drogowy w Polsce”, Warszawa 2011 r.
[2] Badanie CBOS, 4 – 10 października 2012 r., za: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,CBOS-Polacy-coraz-wiecej-podrozuja-i-znaja-jezyki-obce,wid,15073974,wiadomosc.html?ticaid=110615
[3] http://www.intur.com.pl/polacy_zag11.php
[4] http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,CBOS-Polacy-coraz-wiecej-podrozuja-i-znaja-jezyki-obce,wid,15073974,wiadomosc.html?ticaid=110615

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.