Flybe startuje z QlikView Business Discovery – Portal PR - 24PR
Flybe startuje z QlikView Business Discovery

25.04.2013 Kategoria: Transport. Autor: admin

QlikTech, lider rozwiązań Business Discovery – systemów Business Intelligence dających pełną kontrolę nad analizą danych użytkownikom biznesowym, poinformował dziś, że Flybe – największe regionalne linie lotnicze w Europie, mające największy udział na rynku lotów krajowych w Wielkiej Brytanii, wdrożyły platformę QlikView Business Discovery w celu zarządzania przychodami, poprawienia jakości analiz biznesowych oraz efektywności i punktualności floty. Flybe nie szukało zastępstwa dotychczasowych narzędzi Business Intelligence, lecz komplementarnej platformy, mogącej dostarczyć bardziej kompleksową i szczegółową analizę BI dużych zbiorów danych.

QlikView umożliwia liniom lotniczym dostęp do baz danych Oracle oraz aktualizuje informacje w momencie, gdy użytkownicy wysyłają zapytania do bazy danych. Dzięki platformie QlikView, Flybe może monitorować sprzedaż w czasie zbliżonym do rzeczywistego, co jest niezbędne w podejmowaniu decyzji biznesowych przez kadrę zarządzającą, a także w korzystaniu z danych po godzinach pracy.

QlikView został przedstawiony liniom lotniczym Flybe przez Aviation Analytics – firmę doradczą, obsługującą rynek lotniczy i skupiającą się na dostarczaniu analiz strategicznych w lotnictwie. Aviation Analytics szybko stworzyło dla Flybe nowe, szczegółowe analizy oraz zaprojektowało aplikację analityczną, która daje wgląd w kluczowe dane biznesowe. Dotychczasowe narzędzia analityczne in-memory, wykorzystywane przez linie lotnicze, nie dorównywały QlikView, a żadna z aktualizacji używanego zestawu narzędzi nie była w stanie dostarczyć oczekiwanego zwrotu z inwestycji pod względem wymaganych stopni szczegółowości i wydajności.

Quinton Davies, Business Intelligence Manager w firmie Flybe mówi: ”Szukaliśmy dopasowanego narzędzia umożliwiającego wizualizację danych, które byłoby skalowalne, intuicyjne oraz pozwalało na szybkie zastosowanie rozwiązań BI. Dzięki naszemu partnerowi, firmie Aviation Analytics, mogliśmy przystąpić do pracy od razu po odbyciu 3-dniowego szkolenia pokazującego nam jak w ciągu sześciu tygodni wdrożyć system w życie. Dzięki wsparciu Aviation Analytics możemy teraz dostarczać i kontynuować wytwarzanie najwyższej jakości analiz BI dla całego Flybe. Bariery, często spotykane w tradycyjnych rozwiązaniach BI, zostały  zniwelowane, a platforma QlikView dała nam prawdziwie samoobsługowe środowisko, umożliwiające całkowitą zmianę podejścia do corocznych raportów, porównywania wskaźników czy prawdopodobnych scenariuszy, na etapie dyskusji biznesowych, a także podczas tworzenia prototypów i docelowych wersji aplikacji BI.”

Marcin Mazur, Dyrektor regionalny na obszar Europy wschodniej, Grecji oraz Izraela w QlikTech dodaje: ”Zwiększona konkurencja na rynku przelotów pasażerskich, coraz bardziej restrykcyjne regulacje powodują, że linie lotnicze obserwują malejące marże. Widzimy duże zainteresowanie ze strony linii lotniczych rozwiązaniami klasy Business Discovery, wynikające z potrzeby szybszego podejmowania decyzji biznesowych opartych o intuicyjne aplikacje analityczne, które powstają w ciągu kilku dni lub tygodni, a nie miesięcy lub lat. Potrzeba błyskawicznego reagowania na zmieniające się warunki biznesowe powoduje, że firmy nie mogą pozwolić sobie na utrzymywanie lub inwestycje w długotrwałe, kosztowne i trudne do zmodyfikowania narzędzia raportujące – zamiast tego korzystają z szybkich w przygotowaniu, charakteryzujących się bardzo niskim TCO, intuicyjnych platform Business Discovery.”

O QlikTech

QlikTech jest liderem rozwiązań Business Discovery – systemów Business Intelligence dających pełną kontrolę nad analizą danych użytkownikom biznesowym. QlikView – rozwiązanie Business Discovery wypełnia lukę pomiędzy tradycyjnymi rozwiązaniami BI a niewystarczającymi aplikacjami arkuszy kalkulacyjnych. Pionierska technologia asocjacyjnego wyszukiwania stworzyła nową kategorię w BI, umożliwiając użytkownikom swobodniejszą eksplorację danych, w odróżnieniu od rozwiązań tradycyjnych ograniczonych predefiniowaną ścieżką zadawania pytań. Samoobsługowa analiza QlikView odpowiada na potrzeby zarówno małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji i może być wdrożona z zachowaniem obowiązujących norm w ciągu kilku dni lub tygodni. Platforma QlikView Business Discovery jest oparta na aplikacjach dostosowanych do konkretnych problemów i współpracuje z istniejącymi rozwiązaniami BI, oferując możliwość pracy wspólnej, również na urządzeniach mobilnych. Siedziba firmy znajduje się w Radnor, Pensylwania. QlikTech ma ponad 26000 klientów w ponad 100 krajach.

QlikTech i QlikView są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy QlikTech lub jej podmiotów w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.