Kwietniowy National Geographic Polska z pięcioma okładkami – Portal PR - 24PR
Kwietniowy National Geographic Polska z pięcioma okładkami

02.04.2013 Kategoria: media. Autor: admin

Kwietniowe wydanie National Geographic Polska ukazało się z pięcioma różnymi okładkami. Czytelnicy mogą wybrać je, dokonując zakupu. Gościem specjalnym tego numeru jest Krzysztof Wielicki, który pojawił się w rubryce „Pod flagą NG”, poświęconej jubileuszowi 125-lecia Towarzystwa National Geographic. Numer ukazał się 2 kwietnia br. Towarzyszą mu działania promocyjne.

Pięć okładek kwietniowego National Geographic Polska ilustruje temat numeru, którym są największe cywilizacje w historii ludzkości. Multiplikacja okładek została zastosowana pierwszy raz w 14-letniej historii polskiej edycji magazynu, dzięki wsparciu firmy Samsung. Wydania z kilkoma wersjami okładek ukazywały się już m.in. w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech.

Z doświadczeń innych redakcji wynika, że czytelnicy bardzo pozytywnie przyjmowali multiplikację okładek, dlatego zdecydowaliśmy się zastosować ten zabieg w polskim wydaniu. Okazją jest jubileusz 125-lecia Towarzystwa National Geographic, którego obchody trwają w magazynie przez cały 2013 rok. Pięć wersji okładek to nie pierwsza i nie ostatnia niespodzianka, której prenumeratorzy i czytelnicy mogą się spodziewać w jubileuszowym roku – wyjaśnia Edyta Pudłowska, Dyrektor ds. Promocji i Wydawniczy.

Gościem honorowym kwietniowego wydania jest Krzysztof Wielicki. To jeden z najwybitniejszych polskich wspinaczy wysokogórskich. Piąty człowiek na ziemi, który zdobył Koronę Himalajów. Na trzy z ośmiotysięczników wszedł jako pierwszy w zimie, w tym na Mount Everest. W kwietniu dołączył do grona 12 wyjątkowych osób, które w tym roku redakcja obdaruje unikalną trójkolorową flagą, symbolem 125 lat badań i odkryć wspieranych przez National Geographic Society. Osoby te są również gośćmi rubryki „Pod flagą NG”, prowadzonej przez redaktor naczelną Martynę Wojciechowską i rozpoczynającej wszystkie wydania magazynu w 2013 r. W styczniowym numerze zagościł Jerzy Owsiak, w lutowym Elżbieta Dzikowska, zaś w marcowym prof. Norman Davies. Fotorelację i video z przekazania jubileuszowej flagi Krzysztofowi Wielickiemu dostępne są na stronie  www.125lat.national-geographic.pl.

W kwietniowym wydaniu redakcja bada, czym wyróżniały się największe cywilizacje w historii ludzkości i co im zawdzięczamy. Przygląda się też fenomenowi piramid oraz poszukiwaczom fortuny w postaci mamucich ciosów, które oddaje topniejąca wieczna zmarzlina Syberii. Publikuje raport z Amazonii próbujący ustalić, czy gigantyczne mahoniowce da się jeszcze ocalić przed przeczesującymi puszcze drwalami. W numerze znajdzie się też artykuł o manatach – wodnych ssakach pielgrzymujących do ciepłych źródeł. Prenumeratorów czeka dodatkowo nocny spacer po słynnych ogrodach świata.

Na łamach trwa akcja odnajdywania archiwalnych zdjęć. Do końca czerwca 2013 r. można nadsyłać najstarsze fotografie dokumentujące życie Polaków sprzed lat. Redakcja poszukuje zdjęć zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich, zrobionych od początków istnienia fotografii do 1980 r.

Kwietniowemu numerowi National Geographic Polska towarzyszy wsparcie promocyjne, które obejmie: Radio Zet, miesięczniki „Top Gear”, „NG Traveler” i „Focus Historia”, tygodniki „Auto Świat” i „Polityka” oraz kampanię w HDS. Działania promocyjne będą prowadzone również na portalach Wirtualna Polska i Onet.pl. Za planowanie działań odpowiada Dział Marketingu Wydawnictwa G+J Polska.

NG

Informacje o numerze 4/2013:  
Pierwszy dzień sprzedaży: 2 kwietnia 2013 r.
Objętość: 132 strony (plus 16 stron dla prenumeratorów).
Cena: 12,99 zł.

National Geographic Polska 

National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 125 lat wstecz. Za tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało 10 tysięcy grantów. To dzięki National Geographic Society odkryto między innymi legendarne miasto  Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. National Geographic to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. Obecnie, poza flagową edycją amerykańską, ukazuje się 37 wydań lokalnych, czytanych co miesiąc przez 60 mln osób na świecie.

W 2013 roku Towarzystwo National Geographic  obchodzi 125. rocznicę powstania.  To największe towarzystwo naukowe na świecie i wydawca magazynów pod marką National Geographic.

Towarzystwo zostało założone 13 stycznia 1888 r. w Waszyngtonie, a jego celem było działanie na rzecz „rozwoju i upowszechniania wiedzy geograficznej”. Przez 125 lat Towarzystwo przeszło ewolucję od niewielkiego organu naukowego do jednej z największych  na świecie organizacji edukacyjnych i naukowych typu non profit. Z okazji 125. rocznicy Towarzystwo National Geographic pragnie zapowiedzieć „Nowy wiek eksploracji”.

www.125lat.national-geographic.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.