Przedsiębiorcza młodzież pozna branżę budowlano-instalacyjną od kuchni – Portal PR - 24PR
Przedsiębiorcza młodzież pozna branżę budowlano-instalacyjną od kuchni

23.04.2013 Kategoria: Nauka i edukacja. Autor: admin

23 i 24 kwietnia br. uczniowie Technikum Architektoniczno-Budowlanego w Warszawie odwiedzą firmę Imtech Polska – czołowego dostawcę rozwiązań instalacyjnych w budownictwie.  Młodzi ludzie, podzieleni na dwuosobowe zespoły, poznają specyfikę pracy aż dziesięciu różnych działów firmy – odwiedzą między innymi budowę Szpitala Pediatrycznego w Warszawie.

Projekt ten jest realizowany w ramach Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W ramach inicjatywy 20 uczniów z pierwszych klas Technikum będzie mogło uczestniczyć w życiu firmy, obserwując jej działanie od kuchni. Dwuosobowe zespoły odwiedzą m.in. dział pozyskiwania projektów, prawny, IT, projektowy czy zakupów. Dwa zespoły spędzą czas na budowie Szpitala Pediatrycznego w Warszawie, gdzie spotkają się z pracownikami działu montażu i kierownikami projektu.

„Współpracujemy z TAB od kilku miesięcy wspierając naukę w klasie o profilu instalacyjnym. Dzień Przedsiębiorczości jest dla tych uczniów doskonałą okazją do żywej obserwacji pracy na konkretnych stanowiskach, a spotkanie ze specjalistami da im wyobrażenie o tym, jak funkcjonuje firma, a przede wszystkim – jak wygląda proces realizacji inwestycji” – mówi Robert Nowak, Dyrektor ds. Korporacyjnych Imtech Polska.

Uczniowie będą w trakcie swojej wizyty towarzyszyć pracownikom Imtech przez kilka godzin. W tym czasie dowiedzą się, jakie wykształcenie, umiejętności i predyspozycje są wymagane i potrzebne do wykonywania pracy na danym stanowisku czy w konkretnym dziale. W ten sposób zdobędą doświadczenie, które może wpłynąć na ich plany kariery zawodowej.

Współpraca Imtech i Technikum Architektoniczno-Budowlanego

Imtech i Technikum Architektoniczno-Budowlane nawiązały współpracę w ubiegłym roku, a jej bezpośrednim efektem jest powstała we wrześniu 2012 r. klasa pod patronatem Imtech. Kształcą się w niej uczniowie, zamierzający pracować w zawodzie technika instalacji sanitarnych. Podczas czteroletniej nauki uczniowie zdobędą zarówno wiedzę teoretyczną, jak i będą doskonalić umiejętności praktyczne. Firma Imtech udostępnia im sprzęt komputerowy oraz materiały szkoleniowe niezbędne do nauki zawodu. Ponadto firma zapewnia szkolenia dla kadry pedagogicznej TAB z zakresu rozwiązań stosowanych przez firmę.

Klasa powstała jako wspólna inicjatywa Imtech, Technikum Architektoniczno-Budowlanego i Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej. Absolwenci otrzymają dyplom uznawany w całej Unii Europejskiej. Egzamin kończący będą zdawać zarówno po polsku, jak i po niemiecku. Po zakończeniu edukacji w klasie patronackiej Imtech, uczniowie będą mogli się pochwalić podwójnymi uprawnieniami zawodowymi (polskimi i niemieckimi).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.