Witold Jaworski w zarządzie Allianz Polska – Portal PR - 24PR
Witold Jaworski w zarządzie Allianz Polska

09.04.2013 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Rada Nadzorcza TUiR Allianz Polska S.A. oraz TU Allianz Życia Polska S.A. powołała w skład zarządu obu spółek Witolda Jaworskiego, powierzając mu jednocześnie funkcję prezesa zarządu. Oficjalnie obejmie ją po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Witold Jaworski jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, studiował również na Fachhochschule für Wirtschaft w Berlinie. Jest doktorem nauk ekonomicznych, a do 2010 r. był adiunktem w Katedrze Ubezpieczeń Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe w sektorze ubezpieczeniowym zdobywał m.in. z Grupie PZU, w której pracował od 2004 roku. Pełnił funkcje członka zarządu PZU S.A. i PZU Życie S.A. Wcześniej był m.in. dyrektorem zarządzającym ds. klienta masowego, dyrektorem zarządzającym ds. produktów ubezpieczeniowych i dyrektorem ds. ubezpieczeń komunikacyjnych. Był również członkiem rad nadzorczych TFI PZU i PTE PZU. Przed rozpoczęciem kariery w Grupie PZU był menadżerem w McKinsey & Co, współpracując głównie z instytucjami finansowymi oraz firmami telekomunikacyjnymi, farmaceutycznymi i przemysłowymi.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.