X-Trade Brokers rozpoczyna rewolucję technologiczną – Portal PR - 24PR
X-Trade Brokers rozpoczyna rewolucję technologiczną

04.04.2013 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Dom Maklerski X-Trade Brokers udostępnił właśnie klientom swoje najnowsze rozwiązanie technologiczne – Complete Trading Solution (CTS). Jego podstawowym komponentem jest webowa platforma transakcyjna xStation. Funkcjonowanie platformy jest wspomagane przez dwa dodatkowe środowiska – xSocial oraz xStore.

Complete Trading Solution to najnowsze rozwiązanie technologiczne X-Trade Brokers, które umożliwia inwestorom pełną kontrolę nad swoimi inwestycjami poprzez platformę xStation, narzędzie do handlu społecznościowego xSocial oraz xStore – e-sklep z aplikacjami tradingowymi. CTS było szeroko zaprezentowane w dniach 22-23 marca br. na targach inwestycyjnych we Frankfurcie nad Menem. Podczas targów XTB odebrał również nagrodę „Najlepszy broker foreksowy” przyznawaną przez największy niemiecki magazyn finansowy on-line „BÖRSE am Sonntag”.

xStation to transakcyjna platforma on-line, dostępna przez dowolną przeglądarkę internetową. Umożliwia pełny dostęp do portfela i optymalne zarządzanie transakcjami. Platforma ma bardzo przejrzysty layout z możliwością indywidualizacji ustawień. Inwestorzy mogą także śledzić najważniejsze wydarzenia i dane ekonomiczne, które mają wpływ na rynek – zarówno w formie tekstowej, jak i w postaci aktualnych komentarzy wideo z serwisów agencji Reuters. Nowością i jednym z największych atutów xStation jest otwarte API (Application Programming Interface), czyli możliwość pisania skryptów, robotów, strategii automatycznych i innych aplikacji, które można następnie wykorzystywać  w ramach platformy.

Obecnie inwestowanie na rynku kapitałowym wymaga już nie tylko wiedzy, ale też najnowszych technologii. XTB od kilku lat konsekwentnie stawia na rozwój technologii tradingowych, wspomagających efektywne inwestowanie  – mówi Izabela Kozakiewicz, dyrektor X-Trade Brokers na Polskę.


xSocial to narzędzie handlu społecznościowego, które umożliwia obserwowanie ruchów innych inwestorów z Polski oraz krajów europejskich. Użytkownicy xSocial mają możliwość w pełni automatycznego kopiowania transakcji najlepszych graczy, ale także zajmowania pozycji przeciwstawnych do inwestorów, którzy ponieśli straty. Funkcja tzw. handlu kontrariańskiego to absolutna nowość – XTB jest pierwszą firmą w Europie i najprawdopodobniej na Świecie, która w ramach handlu społecznościowego udostępnia taką opcję.

xStore to sklep on-line, w którym można nabyć specjalne aplikacje tradingowe. xStore jest przeznaczony dla inwestorów, którzy chcą kupić wybrane aplikacje, ale także dla deweloperów i programistów, którzy tworzą aplikacje i chcą umieszczać je w zasobach xStore, zarabiając na tym. Jest to również miejsce umożliwiające inwestorom znalezienie programisty, który napisze aplikację według indywidualnego pomysłu zlecającego.

CTS jest dostępne w formule kont inwestycyjnych, jak i testowych kont demo na stronie www.xtb.pl.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.