Kto zdobędzie Godło „Teraz Polska” w 2013 r.? – Portal PR - 24PR
Kto zdobędzie Godło „Teraz Polska” w 2013 r.?

29.05.2013 Kategoria: konferencje. Autor: admin

Dowiemy się tego już 3 czerwca 2013 r. w trakcie konferencji prasowej finału XXIII edycji konkursu „Teraz Polska”, która odbędzie o godz. 11.00 w  Holu Głównym Teatru Wielkiego w Warszawie.

„Konkurs „Teraz Polska” to wyjątkowa okazja, aby pokazać polskie firmy, które wytrwale i konsekwentnie działają w tych niełatwych czasach. Pamiętajmy, że to dzięki małym i średnim przedsiębiorstwom, firmom rodzinnym i raczkującym startupom, Polska gospodarka z sukcesem odpiera kryzys ekonomiczny i śmiało wchodzi na rynki globalne” – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

W tym roku Kapituła konkursu „Teraz Polska”, w której skład wchodzą autorytety życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, naukowego i politycznego, wybrała laureatów spośród 63 nominowanych. Godło otrzyma 14 produktów, 9 usług, 2 innowacje oraz 6 samorządów. Wyłoniono również 2 laureatów konkursu „Wybitny Polak”, Rafała Olbińskiego – wybitnego artystę grafika i Krzysztofa Pendereckiego – światowej sławy kompozytora i dyrygenta. Ich sukcesy zawodowe i pozycje społeczne przyczyniają się do promocji naszego kraju na świecie. Przyznano także wyróżnienia specjalne „Teraz Polska” i nagrody honorowe „Wybitny Polak”.

Podczas konferencji o roli konkursu „Teraz Polska” oraz wielu aspektach marki Polska powiedzą: prof. Michał Kleiber, Waldemar Dąbrowski, Czesław Lang, Robert Korzeniowski, Krzysztof Przybył, Paweł Rabiej i Adam Szejnfeld.

Specjalnymi gośćmi konferencji będą tegoroczni „Wybitni Polacy”. Rafał Olbiński w ostatnim czasie przygotował m.in. oprawę graficzną sezonu operowego dla Teatru Verdiego w Salerno we Włoszech, projekt kurtyny dla Opery w Białymstoku, a teraz przygotowuje się do listopadowej wystawy autorskiej w Nowym Jorku.

Natomiast wybitny kompozytor i dyrygent otworzył ostatnio „Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego” w Lusławicach, którego nadrzędnym celem jest rozwijanie u młodych wykonawców umiejętności interpretowania muzyki (solowej, kameralnej i orkiestrowej). Jego Centrum jest pierwszym tak ukształtowanym ośrodkiem rozwijania młodych talentów muzycznych w Polsce i w Europie.

Ceremonia wręczenia statuetek „Teraz Polska” i „Wybitny Polak”, a także wyróżnień Honorowych Polskiego Godła Promocyjnego odbędzie się 3 czerwca br. w trakcie wieczornej Gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej  w Warszawie. Patronami medialnymi Gali są: TVP1, IAR, PR24, Dziennik Gazeta Prawna, Money.pl, PRoto.pl, PAP Samorządowy.

Osoby zainteresowane przeprowadzeniem wywiadów z laureatami, przedstawicielami Fundacji lub prelegentami konferencji prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.

BC MFD Media Communications

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.