VII LOTTO Bieg Ursynowa – Portal PR - 24PR
VII LOTTO Bieg Ursynowa

20.05.2013 Kategoria: Sport. Autor: admin

15 czerwca (sobota) odbędzie się siódma edycja LOTTO Biegu Ursynowa. Po raz drugi zawody zostaną rozegrane w randze Otwartych Mistrzostw Polski w biegu ulicznym PZLA na dystansie 5 km.

W zawodach tradycyjnie już wystartuje krajowa czołówka biegaczy długodystansowych:

xc–   Swój start w imprezie potwierdzili już między innymi Michał Kaczmarek i Radosław Kłeczek, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski. Atrakcyjnie zapowiada się także rywalizacja pań. Zdobytego w ubiegłym roku na Ursynowie tytułu Mistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5km będzie bronić Dominika Nowakowska, a o złoty medal powalczą też Agnieszka Gortel – Maciuk, aktualna Mistrzyni Polski w maratonie oraz Agnieszka Ciołek – mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy VII LOTTO Biegu Ursynowa.

Honorowymi gośćmi imprezy będą Lidia Chojecka i Sławomir Majusiak. Lidia Chojecka to aktualna rekordzistka Polski na dystansie 5km, która od ponad dekady reprezentuje nasz kraj na największych imprezach sportowych. W swojej długiej karierze trzykrotnie sięgała po tytuł Halowej Mistrzyni Europy, może się też poszczycić 6 i 7 miejscem w biegu na 1500m zajętymi na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney i Atenach. Z kolei Sławomir Majusiak to  posiadacz drugiego wyniku w historii polskiej lekkoatletyki na 5000 m (13,22) i brązowy medalista Mistrzostw Europy w biegu na 5000 m (Split, 1990). Szybciej od Sławomira Majusiaka biegał tylko legendarny Bronisław Malinowski.

–  W VII LOTTO Biegu Ursynowa obowiązuje limit 2500 zawodników. W imprezie może wystartować każdy, kto najpóźniej w dniu biegu będzie miał ukończone 12 lat. Zapisy do biegu prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej biegursynowa.pl. Opłata startowa za udział w VII LOTTO Biegu Ursynowa wynosi 40 złotych. Gwarantujemy szybką i płaską trasę, idealną do bicia życiówek – mówi Jan Szczepłek, rzecznik prasowy imprezy.

W VII LOTTO Biegu Ursynowa wystartuje również Piotr Guział, Burmistrz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

–        Ursynów jest dzielnicą biegaczek i biegaczy. Wystarczy rano lub wieczorem wyjść na ulice i zobaczyć dziesiątki biegających osób w różnym wieku. Ja też połknąłem bakcyla joggingu. W ubiegłym roku wystartowałem w kilku biegach ulicznych w Warszawie. Okazało się to świetną rozrywką, ale również pozwoliło mi poznać wielu wspaniałych ludzi, dla których codzienne bieganie stało się pasją. Mnie to również wciągnęło, tym bardziej, że poprawia mi samopoczucie i pozwala choć na chwilę uciec od bieżących spraw. Postanowiłem regularnie trenować, a moim celem jest ukończenie Maratonu Warszawskiego jesienią tego roku. Mały sukces w tym kierunku już wykonałem, przebiegając w marcu Półmaraton Warszawski. Bieganie traktuję jako część swojej misji publicznej. Poprzez własny przykład zachęcam innych do aktywności sportowej, choćby tej najprostszej jaką jest bieg. Aby sprawdzić swoją formę można w licznych zawodach biegowych, które są organizowane na Ursynowie, w tym najważniejszego – Biegu Ursynowa. Ja zamierzam w tym biegu pobić swój rekord na 5 km, bo to jest najszybsza atestowana trasa ”piątki” w Polsce – mówi Piotr Guział.

Bieg Ursynowa od tego roku zyskał też nowego patrona tytularnego, którym jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki LOTTO.

Sponsorami imprezy są: Active Jet, 4Move, New Balance, Magnezia

Więcej informacji oraz zapisy na www.biegursynowa.pl

Sport Evolution – agencja marketingu sportowego

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.