Eiffage Polska Budownictwo S.A. generalnym wykonawcą inwestycji Angel Wawel w Krakowie – Portal PR - 24PR
Eiffage Polska Budownictwo S.A. generalnym wykonawcą inwestycji Angel Wawel w Krakowie

06.06.2013 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. wygrała przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji Angel Wawel w Krakowie. Zakres zakontraktowanych prac obejmuje realizację całości prac konstrukcyjno-budowlanych nowej zabudowy, jak i renowację istniejących zabytkowych budynków. Prace zakończą się w połowie 2015 roku.

Generalny wykonawca zrealizuje nowoczesną część inwestycji, a także dokona renowacji dawnego klasztoru. Kontrakt obejmuje także wykonanie wszystkich robót budowlanych, instalacji sanitarnych i elektrycznych części wspólnych, w tym SPA, basenu, residence lounge, kina i innych. Prace budowlane zakończą się w połowie 2015 roku. Inwestycja jest  finansowana przez BRE Bank, a jej koszt przekracza 200 mln zł.

– Szukaliśmy mocnego wykonawcy z dużym doświadczeniem. Eiffage Polska Budownictwo S.A. posiada doskonałe doświadczenie. Ich realizacje obejmują projekty nie tylko w Krakowie, ale w całej Polsce i dają gwarancję bezpieczeństwa realizacji inwestycji na najwyższym poziomie i na czas – mówi Shachar Samuel, główny udziałowiec Angel Wawel.

Angel Wawel będzie najbardziej luksusowym apartamentowcem w Polsce. W skład budynku wejdzie dawna siedziba sióstr koletek, która zostanie poddana całkowitej rewitalizacji, oraz nowa, sześciopiętrowa część – zaprojektowana w taki sposób, aby harmonizować z architekturą historycznego Krakowa. Mieszkańców będą mieli do dyspozycji niespotykaną gamę udogodnień: basen, dwie sauny, ogród, podziemny parking, usługi concierge, salę kinową, winiarnię oraz bibliotekę. W Angel Wawel powstanie 230 mieszkań.

Inwestor

Angel Poland Group to grupa deweloperska założona w 2003 roku. Posiada swoje biura w Krakowie i we Wrocławiu, w których zatrudnia ponad 50 osób. Prowadząc inwestycje na ponad 250 000 metrach kwadratowych, Angel Poland Group jest obecnie jedną z największych grup deweloperskich w Polsce. Bezpośrednie nakłady inwestycyjne wynoszą aktualnie ponad 500 milionów euro. W portfolio grupy znajdują się takie projekty jak m.in. krakowskie Angel Plaza i Angel City, wrocławskie OVO, The Granary i Angel Wings, Wilanów One w Warszawie i inne.

Generalny Wykonawca
Eiffage Polska Budownictwo S.A. to uznana firma budowlana działająca na rynku polskim od 1988 roku. Od 2001 roku firma znajduje się w strukturach francuskiej grupy Eiffage, jednej z największych tego typu grup w Europie. Spółka zatrudnia blisko 300 pracowników, a jej roczne obroty kształtują się na poziomie kilkuset milionów złotych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.