Tsunami na rynku usług prawnych – Portal PR - 24PR
Tsunami na rynku usług prawnych

06.06.2013 Kategoria: Makrodane. Autor: admin

W konsekwencji nowych regulacji tj. otwarcia zawodów prawniczych, rynek usług prawnych ulega gwałtownym przeobrażeniom. Liczba osób wykonujących ten zawód zwiększa się lawinowo, czemu nie towarzyszy podobna dynamika wzrostu rynku. Ponadto radykalnie zmienił się system przygotowywania do zawodu, przy tak dużej liczbie aplikantów nie zapewnienia się im właściwego, indywidualnego kształcenia i zagwarantowania rzetelnej praktyki pod okiem patrona. W konsekwencji rynek zalewa fala niedoświadczonych, ale bardzo dynamicznych prawników, którzy aby przetrwać muszą zdobyć klientów. To swoiste tsunami, które z każdym rokiem będzie narastać.

Klienci potrzebują gwarancji jakości i wysokiej specjalizacji, aby ryzyko przegrania sprawy było jak najmniejsze, ponieważ konsekwencje źle poprowadzonej sprawy zazwyczaj bywają nieodwracalne. Spółka de Virion i Partnerzy to odpowiedź na wyzwanie, jakie stworzyło uwolnienie zawodów prawniczych. Celem projektu jest zbudowanie silnej polskiej grupy prawnej poprzez zbudowanie sieci 16 kancelarii prawnych (adwokacko – radcowskich) o wysokim stopniu specjalizacji działających w ścisłej współpracy z Centrum Eksperckim Grupy oraz Akademią de Virion– fundacją.

W każdej kancelarii będzie pracowało 10 prawników specjalistów –  każdy w innej dziedzinie. Zostaną utworzone specjalizacje w zakresie m.in. prawa podatkowego; zamówień publicznych, obsługi projektów infrastrukturalnych, prawa upadłościowego, prawa pracy oraz postępowań spornych cywilnych, administracyjnych oraz karno-gospodarczych.

Dzięki obecności w sieci, pracowników obejmie ich program szkoleń, a ponadto będą mieli zapewnione wsparcie merytoryczne z centrali. Grupa de Virion ma w niedługim czasie stać się rozpoznawalną marką wychodzącą na przeciw oczekiwaniom rynku poprzez silną ekspozycję specjalizacji według amerykańskiego wzorca. Takie fundamenty mają dawać klientom gwarancję usług na najwyższym poziomie, a kancelariom zrzeszonym pozwolić wejść na wyższą półkę rynkową.

W obecnej chwili trwają rozmowy z kancelariami, które zostaną otwarte w każdym z 16 największych miast Polski. Rozpoczęcie obsługi klientów pod marką de Virion i Partnerzy planowane jest na wrzesień 2013 roku. Szczegóły projektu dostępne są na stronie internetowej: grupadevirion.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.