Uroczyste otwarcie Welcome Festival – Portal PR - 24PR
Uroczyste otwarcie Welcome Festival

25.06.2013 Kategoria: Imprezy. Autor: admin

W dniu wczorajszym nasąpiło uroczyste otwarcie Welcome Festival – Pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Marketingu Miejsc. Uczestników powitali: Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Marcin Herra, prezes PL2012+ i Grzegorz Kiszluk, redaktor naczelny magazynu „Brief”. Wiceprezydent Michał Olszewski wspomniał o tym, że Warszawa to miasto zmian, które wciąż się rozwija i stawia na ścisłą współpracę z biznesem.

Grzegorz Kiszluk podkreślił rolę produktów, które budują markę miejsca i tym samym zapowiedział debatę „Po produktach ich poznacie”. Marcin Herra przypomniał, że znajdujemy się na Stadionie Narodowym – obiekcie bardzo charakterystycznym dla Warszawy i Polski, który jest w tej chwili najpopularniejszym obiektem w kraju, biorąc pod uwagę liczbę odwiedzających.

Pierwszym punktem programu była debata „Po produktach ich poznacie. Wpływ firm i produktów na budowę marki miejsc”, w której udział wzięli:

– Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji, Urząd m.st. Warszawy

– dr Marta Hereźniak, Uniwersytet Łódzki

– Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy

– Paweł Patkowski, dyrektor marki, mediów i komunikacji, Orange Polska

– Łukasz Gołębiowski, dyrektor zarządzający pionem sprzedaży, Poczta Polska

– Ryszard Topola, specjalista ds. marketingu, ZOO Wrocław
Oprócz debaty uczestnicy festiwalu mogli zobaczyć prezentację Andrzeja Gołosia, dyrektora ds. badań ilościowych z Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia pt.: „Czy i jak realizowane są strategie promocyjne w regionach. „Barometr marki miejsca” edycja I – prezentacja wyników badania realizowanego na zlecenie Brief for Poland”.

Wcześniej wysłuchaliśmy wystąpienia Łukasza Gołębiowskiego , dyrektora zarządzającego pionem sprzedaży z Poczty Polskiej, pt.: „Potencjał placówek Poczty Polskiej w małych miastach i ich wpływ na rozwój przedsiębiorczości lokalnej.

O „Konsultacjach społecznych na temat funkcjonalności budynku Rotundy i jej najbliższego otoczenia” opowiadałJarosław Orlikowski, dyrektor zarządzający kierujący pionem wsparcia biznesu w PKO BP.

Prezentację „ByLOT: Let’s meet in BIT” poprowadziła Agnieszka Kowalkowska, wiceprezes Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

25 czerwca odbędzie się uroczysta gala drugiej edycji konkursu Welcome organizowanego w ramach Welcome Festival. Podczas gali nagrodę główną wręczy Grzegorz Schetyna, przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Konkurs promuje najbardziej efektywne działania na rzecz budowania silnych marek miast i regionów, które są źródłem pieniędzy pochodzących z turystyki i inwestycji.

Organizatorem festiwalu jest Brief for Poland

Szczegóły dostępne na http://welcomefestival.pl/

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.