Giełda i rynek kapitałowy dla Warszawy – Portal PR - 24PR
Giełda i rynek kapitałowy dla Warszawy

17.07.2013 Kategoria: Imprezy. Autor: 38PR

Już 17 sierpnia na dziedzińcu Centrum Bankowo Finansowego wystąpią legendarny francuski zespół perkusyjny „Les Tambours du Bronx” oraz Lech Janerka, którego w Polsce nie trzeba przedstawiać. Muzyce będą towarzyszyły wizualizacje i pokazy świateł.

Widowisko zainauguruje cykl działań pod hasłem: „Kapitalna Warszawa”, które Giełda wraz z innymi uczestnikami rynku kapitałowego przygotowują dla mieszkańców stolicy. Koncert realizujemy wspólnie z NYSE Euronext, na co dzień strategicznym partnerem GPW w obszarze technologii i biznesu, z którym warszawska giełda wdrożyła w ostatnim czasie jeden z najnowocześniejszych systemów transakcyjnych na świecie – UTP.

Obraz3

– Inicjatywa „Kapitalna Warszawa” ma zwrócić uwagę mieszkańców stolicy i jej gości na rynek kapitałowy, który odgrywa w życiu Warszawy znaczącą, aczkolwiek zbyt mało zauważalną rolę. Koncertem chcemy podziękować za to, że jesteśmy częścią tego fantastycznego miasta i podkreślić, że chcemy je współtworzyć także w innych wymiarach niż tylko rynek kapitałowy. – powiedział Adam Maciejewski, Prezes Zarządu GPW i inicjator pomysłu.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Ambasador Francji i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Patronują nam m.in. Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa, Instytut Francuski i Akcjonariat Obywatelski

Koncert rozpocznie się o godz.18.00 na Dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego przy Rondzie Charlesa de Gaulle’a. Wstęp jest bezpłatny.

Obraz5

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji na stronie http://www.gpw.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.