Aneta Podyma nowym szefem Genworth w Polsce – Portal PR - 24PR
Aneta Podyma nowym szefem Genworth w Polsce

04.07.2013 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Aneta Podyma została powołana na stanowisko dyrektora zarządzającego polskiego oddziału firmy ubezpieczeniowej Genworth (NYSE:GNW), globalnego lidera w zapewnianiu bezpieczeństwa finansowego konsumentów. Nadzór nad polskimi operacjami Genworth pozostaje niezmiennie w rękach Carlo Cortella, dyrektora zarządzającego Genworth w Regionie Południowej i Wschodniej Europy.

Działalność Genworth w Polsce skupia się na rozwijaniu oraz sprzedaży ubezpieczeń płatności i stylu życia (lifestyle protection insurance), które pomagają ubezpieczonym oraz ich rodzinom realizować bieżące zobowiązania finansowe, takie jak spłacanie rat kredytu mieszkaniowego, czynszu, obciążeń kartowych lub pożyczek w sytuacji nieoczekiwanych zdarzeń losowych m.in. wypadku, ciężkiej choroby, niepełnosprawności lub utraty pracy. Produkty Genworth dystrybuowane są w ramach ścisłej współpracy z największymi bankami i firmami ubezpieczeniowymi w kraju.

Przed dołączeniem do zespołu Genworth Aneta Podyma zasiadała w fotelu prezesa zarządu i przewodniczącego komitetu ds. zarządzania ryzykiem w AXA TFI S.A. (w latach 2010-2013). Wcześniej była odpowiedzialna za uruchomienie w Warszawie lokalnego biura BlackRock i kierowała operacjami funduszu w Polsce (w latach 2006-2010). Przez wiele lat pracowała również we Francji na stanowiskach menedżerskich w paryskim oddziale banku inwestycyjnego Merrill Lynch Investment Managers i Merrill Lynch Capital Markets (w latach 1999-2006).

„Aneta Podyma to wielkie wsparcie dla naszego zespołu w Warszawie” – powiedział Carlo Cortella, dyrektor zarządzający Genworth w Regionie Południowej i Wschodniej Europy.

„W Polsce kładziemy nacisk na dywersyfikację naszych kanałów dystrybucji i rozszerzanie portfolio o nowe produkty – wszystko by pomóc ubezpieczonym sprostać ich zobowiązaniom finansowym i utrzymać poziom życia, do którego są przyzwyczajeni, gdy znajdą się w nagłej potrzebie. Biorąc pod uwagę liczne wcześniejsze sukcesy i doświadczenie Anety Podymy, w tym znajomość lokalnego rynku bancassurance, Genworth ma w perspektywie dalszy wzrost swojego biznesu we współpracy z partnerami, którymi są wiodące instytucje finansowe w Polsce”.

„Sektor bancassurance to jeden z najbardziej obiecujących i najdynamiczniej rozwijających się obszarów rynku finansowego. Wymaga on nie tylko  budowania wielopoziomowych opartych na zaufaniu relacji z partnerami biznesowymi, ale również tworzenia innowacyjnych, przejrzystych i łatwo dostępnych dla klienta produktów, a także najwyższej jakości obsługi w momencie zgłaszania szkód przez ubezpieczonych” –  powiedziała Aneta Podyma, dyrektor zarządzający Genworth na Polskę, Węgry, Republikę Czeską i Słowację.
„Dołączając do zespołu Genworth w Polsce mam na celu znaczące umocnienie pozycji rynkowej firmy przy zachowaniu najwyższych standardów jakości obsługi klienta i biznesowej etyki, które są fundamentem w budowaniu długoterminowego i wiarygodnego biznesu”.

Genworth Financial

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.