Gdy chcesz szybko się wprowadzić – Portal PR - 24PR
Gdy chcesz szybko się wprowadzić

30.07.2013 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Zależy Ci na czasie? Nie interesują Cię mieszkania w budowie? Wcale nie musisz odrzucać rynku pierwotnego. Obecnie znajdziesz tam bardzo duży wybór lokali, w których od razu będziesz mógł przystąpić do prac wykończeniowych. Analitycy Działu Badań i Analiz firmy Emmerson sprawdzili do których dzielnic powinniśmy skierować swoje pierwsze kroki.

Duża dostępność gotowych mieszkań w ujęciu nominalnym jest pochodną całkowitej oferty. Stąd też poszukując gotowych mieszkań powinniśmy rozpocząć poszukiwania od dzielnic, w których deweloperzy są najbardziej aktywni i w których dostępna oferta (obejmująca także mieszkania w budowie) jest największa. Wyjątkiem okazuje się Warszawa. Tam najwięcej gotowych lokali znajdziemy na Mokotowie, pomimo tego, iż dzielnica ta zajmuje dopiero trzecie miejsce pod względem całkowitej podaży rynku pierwotnego.

Dzielnice z największą liczbą gotowych mieszkań w ofercie deweloperów

Miasto

Dzielnica

Liczba gotowych

mieszkań w ofercie

Warszawa

Mokotów

ok. 900

Kraków

Podgórze

ok. 950

Wrocław

Krzyki

ok. 1 450

Poznań

Stare Miasto

ok. 400

Gdańsk

Obszar I (Chełm, Jasień, Ujeścisko – Łostowice)

ok. 800

Opracowanie: Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A.  

W  większości wymienionych dzielnic liczba gotowych mieszkań pozostała na zbliżonym poziomie do obserwowanego kwartał wcześniej. Jedynie w krakowskiej dzielnicy Podgórze miał miejsce jej wyraźny spadek. Przekroczył on 200 lokali, w rezultacie czego liczba tego rodzaju mieszkań oferowanych w tej części miasta spadła poniżej 1 000 jednostek.

Duża liczba mieszkań gotowych w wymienionych dzielnicach wcale nie oznacza, iż są one zdominowane przez tego rodzaju lokale. Zazwyczaj to w zupełnie innych dzielnicach udziały gotowych mieszkań osiągają najwyższe poziomy.

Emmerson S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.